Smithsonian tegi 2,8 miljonit pilti avalikkusele – Internetile – vabalt kättesaadavaks

Smithsoni institutsioon esitas hiljuti üldsusele umbes 2,8 miljonit kõrglahutusega pilti. 2D- ja 3D-joonistega saab tutvuda ja neid uuelt veebiplatvormilt alla laadida.

Materjal pärineb 19 Smithsoni muuseumist, üheksast uurimiskeskusest, raamatukogust, arhiividest ja loomaaiast.

See agentuur julgustab avalikkust materjaliga tutvuma ja seda igal soovitud viisil kasutama, kuna kogu on saadaval Creative Commons Zero litsentsi alusel, mis kaotab kõik piirangud või autoriõigused, mis võivad piirata piltide taaskasutamist.

Kogumik sisaldab erinevaid näiteid, nagu näiteks Eulaema mesilase kolmemõõtmeline mudel, ajakirjanik Ida B. Wellsi portree või fotod Amelia Earharti lennukist, mis lendab üle Atlandi. Kokku on siia lisatud ligi kaks sajandit teaduslikke andmeid ja Smithsonian ütleb, et see algatus on alles algus projektile, mida tuleks jätkata ka tulevikus 2020. aastani, loodab instituut platvormile tuua veel 220 tuhat pilti, kuid neid on üle 155 miljoni. koopiad, mida saab kogusse lisada.

"Selle interdistsiplinaarse andmebaasi ulatus on hämmastav," ütles digitaalse kultuuri spetsialist ja Londoni King's College'i professor Simon Tanner. „Sellel algatusel on sisuline ulatus, mis läbib teadust ja kultuuri, ruumi ja aega viisil, mida ükski teine ​​kollektsioon pole õnnestunud ega suutnud saavutada. See on suur panus inimteadmistesse, "ütles ta.

Smithsonian Open Access platvorm on nĂĽĂĽd saadaval ja saate selle lingi kaudu tutvuda.