Snapchat ja Facebook Poke ei suutnud videot kustutada

Snapchat ja Facebook Poke ei suutnud videot kustutada

Failijagamisteenustel Snapchat ja Facebook Poke, mis lubavad ĂĽleslaaditud fotod ja videod kustutada kĂĽmne sekundi või lĂĽhema aja jooksul, on puuduseks see, et videoid saab teoreetiliselt “kustutada”.

Mõlemad tarkvarad loovad nutitelefonis kohalikud koopiad ja videotele pääsevad juurde kõik kausta ja failihalduse rakendusega kasutajad. Snapchatis on failid rakenduste kaustas kohas nimega “tmp“, Poksi ajal peate minema natuke sĂĽgavamale:”teek / vahemälu / fbstore / mediacard“.

Facebooki rakendus näib olevat “ennasthävitavas” mõttes turvalisem kui Snapchat, kuna failid kustutatakse pärast telefonis vaatamist. Kuid kui nad pole silmapiiril, hoitakse neid näidatud kohas. Snapchati puhul on need isegi pärast vaatamist saadaval saidil “tmp“.

Ettevõte üritab luua turvatööriistu, näiteks saata hoiatuse alati, kui saaja teeb saadetud sisust ekraanipildi ega peaks seda uuesti esitama. Mõlemad teenused tagavad, et failid kustutatakse isegi ettevõtte serveritest.

Snapchati looja Evan Spiegel rääkis Buzz Feediga, mis on pisut fatalistlik, arvestades, et hoolimata tehtud värskendustest leiab keegi alati viisi failide salvestamiseks. “Kõige rohkem naudivad Snapchati need teenuse kirge ja eesmärki,” lisas ta.

Ka Facebook reageeris tõsisemalt ja andis garantii, et varsti saabub värskendus probleemi lahendamiseks. Mark Zuckerbergi ettevõte andis välja ka hoiatuse, mis võtab hästi kokku ohud, mis on seotud seda tüüpi rakenduste kasutamisega, näiteks seksteksimise tavade puhul:

„Inimesed saavad teiste kaameratega ka fotosid saata või videotest videoid teha. Seetõttu peaksid inimesed alati mõtlema, mida nad saadavad, ja jagama seda vastutust. “

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi