Snowden 2.0? NSA töötajat süüdistati agentuuris teabe varastamises

Pärast seda, kui agentuuri palgatud konsultandi töötaja arreteeriti salastatud dokumentide väidetava varguse tõttu, oli NSA taas vaidluste keskmes. Ameerika Ăśhendriikide justiitsministeeriumi hinnangul võib see teave avaldamise korral olla “väga kahjulik”.

Kostja on 51-aastane Marylandi mees Harold Martin, kes töötas Booz Allen Hamiltoni juures, tehnoloogiakonsultant, kes palkas 2013. aastal Edward Snowdeni, kui ta NSA seireprogrammi kogu maailmale paljastas.

Kinnipidamine toimus mullu augustis, veidi pärast mõnda aega häkkimine on Internetis avaldanud sellega seotud Shadow Brokers grupp. Prokurörid ütlesid sel kolmapäeval esitatud kaebuses, et vahistamise ajal leiti Martin koos mõne tema valduses oleva salastatud dokumendiga.

“Nende kuue dokumendi koostamisel kasutati valitsuse allikaid, meetodeid ja võimalusi, mis on olulised erinevate riikliku julgeoleku probleemide jaoks,” kirjutas justiitsministeerium.

New York Timesi andmetel viib FBI läbi ka uurimist, et teha kindlaks, kas mõni varastatud materjal oli seotud koodiliiniga, mis töötati välja Venemaa, Hiina, Iraani ja Põhja-Korea võrkudesse häkkimiseks.

Kui ta sĂĽĂĽdi tunnistatakse, ootab Harold Martinit kuni kĂĽmneaastane vangistus.