Solar Orbiter on otsustanud avastada Päikese saladusi ja tuua sinna Portugali tehnoloogia - Science

Solar Orbiter on otsustanud avastada Päikese saladusi ja tuua sinna Portugali tehnoloogia – Science

Kosmosesse on läinud ESA uurimine Solar Orbiter, mille missiooniks on Päikese pooluste esimeste piltide jäädvustamine. Pardal oleva Portugali elutähtsa tarkvara, Active Space Technologies ja Deimos Engenharia satelliittelevi tehnoloogia käivitati edukalt Cape Canaverali baasist Ameerika Ühendriikides pärast NASA Atlas V raketi tõusu.

Kriitiline tarkvara on Solar Orbiteri jaoks välja töötanud mitu tarkvarasüsteemi, sealhulgas kesksed käsud ja juhtelemendid, vigade tuvastamise ja taastamise programmid ning termilise käitumise juhtimine. Active Space Technologies toodab titaankomponente kandevarre jaoks ja antenniga maapealse sidesüsteemi orienteerumiseks ning seadme soojuskaitset läbiva valguse kanalite jaoks.

Deimos Engenharia, kes aitas välja töötada ka Cheopsi – ESA satelliidi – teaduskomponendi, mis kavatseb mõõta planeete väljaspool PäikesesĂĽsteemi, töötab välja seadmete lennusĂĽsteemide testimise strateegiate määratlemise ja rakendamise.

ESA uurimine valmistati ette temperatuuride 500 ° C käsitlemiseks ja kaasas 10 teadusinstrumenti, mis aitaksid tal määrata Päikese poolt põhjustatud kiirguse ja osakeste intensiivsust, jälgides sündmusi, mis võivad mõjutada või mõjutada meie planeedil toimunut.

Solar Orbiitri uuritud marsruut naaseb Päikeselt. krediit: ESA

ESA andmetel on Solar Orbiter esimene Euroopa uurimine, mis sisenes Merkuuri orbiidile, 42 miljonit kilomeetrit Päikesest lähemal. Sellega kaasas olevate teaduslike instrumentide kombinatsioon võimaldab koguda rohkem teavet päikeseenergia aktiivsuse ja tsüklite kohta.

Solar Orbiter töötab koos NASA sondiga Parker orbiidil alates augustist 2018. Seadmed on kogunud suures koguses andmeid tolmurõnga, magnetväljade ja päikesetuule kohta ning osa kogutud teavet on ajakirjas Nature avaldatud nelja teadusliku uurimuse aluseks. .