Sonaecom teenis kasumit 63,9 miljonit eurot

Sonaecomi kasum oli septembri lõpuks 63,9 miljonit eurot. See näitaja näitab 12,5% kasvu 2011. aasta samal perioodil.

Ettevõtte tulud on 617 miljonit eurot, võttes arvesse kolme eelmist eelarve kvartalit. Tulu kogumaht oli 5,1% madalam kui registreeriti eelmise aasta septembrini, peegeldades Portugali rasket majanduslikku olukorda ja seda, et Sonae tegevdirektor Ângelo Paupério tõsteti esile pressiteates.

„Oleme näinud kokkuhoiumeetmete intensiivistumist Portugalis, millel on nüüd kasvav mõju tarbijate käitumisele, mis on vähendanud ja ratsionaliseerinud nende telekommunikatsioonikulusid. Oleme panustanud oma jõupingutused suurema tõhususe otsimisse, innovatsiooni ja loovuse ärakasutamisse “.

Sellegipoolest oli III kvartali mĂĽĂĽk 2,7% suurem kui 2012. aasta aprilli ja juuni vahel.

Kasumi suurenemisele aitas kaasa ettevõtte tegevuskulude langus 9,2%. Ettevõtlusega seotud kasum on vastavalt EBITDA-le (ilma intresse, makse, amortisatsiooni või amortisatsiooni maha arvamata) 191,1 miljonit eurot, mis tähendab 6% kasvu ühe aasta jooksul. Ärikasumi marginaal oli 31%, mis vastab ka kasvule võrreldes 2011. aastaga.

Optimus vastutas suures osas Sonae kasumi eest, EBITDA oli 187,8 miljonit eurot, mis on suurem osa Sonae kontserni kasumist.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi