Sony andis Xperia liini kasutajatele välja Android M varasema versiooni!

Kui teil on mõni seade Sony Xperia liinilt, saate nüüd programmi kaudu testida Android Marshmallow eelmist versiooni AOSP-seade Jaapani tootjalt. Ettevõtte eesmärk on pakkuda arendajatele võimalust testida uusi platvorme ja optimeerida nende rakendusi. Heitke pilk allpool toodud üksikasjadele.

Kui olete arendaja või olete lihtsalt tehniline geek, omate ühte allpool loetletud Xperiat ja soovite testida Android M eelmist versiooni, saate uuel platvormil muudatusi teha ja testida ning hakata kasutama näiteks selliseid funktsioone nagu lubade haldamine. Siiski tuleb öelda, et see protsess on arenenud ja nõuab tehnilisi teadmisi. Arendajate jaoks eelmise versiooni Android M installimise kohta Xperiasse leiate Sony meeskonna koostatud installijuhised ja laadige oma seadme binaarkood alla siit.

Pärast operatsioonisüsteemi uusima versiooni installimist oma Xperiasse kuvab seade sama kasutajaliidese ja funktsioonid, nagu on näidatud allolevas videos:

Allpool on loend Xperia seadmetest, mis on osa Open Device programmist ja võivad juba käitada Android M-i:

Sony teatab, et AOSP tarkvara ei ole sertifitseeritud ega kasutata regulaarselt. Ainult seadmed, millel on alglaadur lukustamata toetab Android M-d ja peaksite kaaluma ka mõningaid piiranguid, näiteks vigu modemi ja kaameraga.

Niisiis, mida te arvate Sony algatusest pakkuda tavakasutajatele võimalust kasutada Android M-i eelmistes versioonides?