Sony ja Microsoft arendavad ühiselt videomängude voogesitust

Microsoft ja Sony teatasid partnerluse allkirjastamisest, mis võimaldab kahel ettevõttel teha koostööd videomängude sektori uute pilveteenuste väljatöötamisel. Ameerika hiiglane kirjutas oma avalduses, “et need kaks tehnoloogiat arendavad ĂĽhiselt uue pilvlahenduse, mis põhineb Microsoft Azure’il, et toetada nende vastavaid videomängude voogedastusteenuseid ja muud tĂĽĂĽpi sisu”. Edaspidi otsustati ka, et Sony voogesituse sisuteenust toetab Microsofti pilveplatvorm.

“Selle kohustusega kaalutakse sisuloojate kogukonna jaoks parema arendusplatvormi loomist,” rõhutab Microsoft. Teisisõnu tähendab see, et Sony ja Microsoft on videomängude segmendis järjest lähemal, mis võib mängijatele ja loojatele tuua palju eeliseid. Kuigi sellel teemal pole veel midagi öeldud, võib see partnerlus lähitulevikus isegi platvormidevahelist ristmängu suurendada.

Mis puutub ärisse, siis see partnerlus tähendab tohutut kahju ka pilvelahendusi pakkuvatele ettevõtetele, nagu Amazon ja Google, kellel pole võimalust Sony mängude voogedastuse lahendusi võõrustada.

Pidage meeles, et Google’il endal on selles segmendis juba eksklusiivsed teenused. Tegelikult võib Stadia olla selliste ettevõtete nagu Sony ja Microsoft jaoks äritegevuse tulevikule ohtlik, nii et see partnerlus võiks olla osa strateegiast oma positsiooni tugevdamiseks videomängude turul. Pange tähele, et Stadia saab pilvest mänge voogesitada näiteks Google Chrome’i, Chromecasti ja Pixeli seadmetesse.

Sony-l on juba videomängude voogedastusteenus, mille nimi on PlayStation Now ja mis on saadaval Portugalis. Microsoft lubab selle versiooni kohta üksikasjad avaldada hiljem sel aastal ning E3 võiks olla aluseks mõnele teemaga seotud teadaandele.