Sony ja Samsung lõpetasid LCD-ettevõtmise ühisettevõtte

Sony teatas, et soovib aktsiat müüa teha koostööd kuulub Samsungile LCD- ja teleriekraani, S-LCD jaoks. Tehing ootab lihtsalt konkurentsiasutuste luba.

Tehing, mis näeb ette Lõuna-Korea hiiglase poolt umbes 720 miljoni euro suuruse sularaha (1,08 miljardi Korea voni) maksmise vastutasuks Jaapani tootja 50-protsendilise osaluse eest, peaks lõpule jõudma jaanuaris, vahendas Associated Press Sony viidet.

See otsus on osa ettevõtte uuest televisiooni strateegiast, mille esialgsed plaanid selgusid oktoobris. Sel ajal olid juba jutud S-LCD aktsiate võimalikust müügist, mis tehti 2004. aastal.

Sony eesmärk on vähendada ekraani tootmise kulusid, mille kokkuhoid on hinnanguliselt 490 miljonit eurot, lisasid mõned spetsialistid.

Ettevõte peaks jätkama Samsungi (ja teiste tootjate) LCD-ekraanide ostmist turuhinnaga ning selleks on kavandatud uusi partnerlussuhteid. AP sõnul on telerite ja ekraanide langevate turuhindade tõttu ettevõtetel kasumlikum ekraanide ostmine turuhinnaga kui investeering nende tootmisse.