Sony loob nutika taksoteenuse

Rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel otsib Sony tehnoloogiaettevõtteid, kes on huvitatud uue liftiteenuse avamiseks partnerluslepingu sõlmimisest, millel on tehisintellekti funktsioonid.

Nikkei kirjutas, et Daiwa Motor Transport, Hinomaru Kotsu, Kokusai Motorcars, Green Cab ja Checker Cab on mõned ettevõtted, kes soovivad selle platvormi luua. Portaali sõnul kasutatakse selles teenuses nõudluse hindamiseks tehisintellekti süsteemi, et reisid toimuksid võimalikult tõhusal viisil. Ilm, kohalike sündmuste kalender, varasemad reisi- ja liikluspäevikud on vaid mõned tegurid, mida programm analüüsib.

Ettevõte ei ole ainus sellesse segmenti investeeriv Jaapani tehnoloogiaettevõte, mis Nikkei andmetel riigis praegu kasvab. 8. veebruaril teatas Toyota partnerlusest JapanTaxiga, mille tulemuseks on 70 miljoni dollari suurune investeering Jaapani taksotööstuse suurimasse operaatorisse Nihon Kotsusse. See projekt ennustab antud juhul ka aruka tarkvara väljatöötamist, mis aitab ettevõtetel kogu teenuse taga olevat logistikat sujuvamaks muuta.

Seda investeeringut rakendatakse taksosektoris, sest seadus ei luba Uberi-sugustel eratranspordifirmadel tegutseda. Sellisel juhul on tehnoloogia taksojuhtidele kättesaadav, nagu ka mõned olemasolevad rakendused reiside broneerimiseks ja piletihindade alandamiseks.