Sony valmistub 212 miljoni dollari suuruse omandamisega asjade internetti

Jaapani tootjad prognoosivad, et tulevikus ĂĽhendatakse ĂĽha rohkem seadmeid – ja nad kasutavad selleks mobiilseid kiipe – ning asetavad omandamise uue sammuna oma strateegiasse selle võimalusega kohanemiseks.

Altair Semiconductor asutati 2005. aastal. Praegu töötab seal umbes 200 töötajat ja see on teeninud 135 miljonit dollarit. Toodab kiipe modemite jaoks ja muud LTE-tehnoloogia jaoks mõeldud tarkvara, standard 4G. Avalduses tõi Sony välja, et LTE on mobiilsides juba laialdaselt kasutusel, kuid rõhutas, et LTE võtab keskset rolli ka asjade internetis.

Samas märkuses selgitas Jaapani tootja, et nad soovivad jätkata Altairi praeguse tehnoloogia arendamist, kuid kavatsevad investeerida ka kahe ettevõtte tehnoloogial põhinevate uute toodete loomise uuringutesse.

Sel esmaspäeval kinnitas Sony ka PlayStationi ning selle konsooliga seotud poe ja voogedastusteenuste loomise eest vastutavate ärivaldkondade ühinemise. See uus seade asendab Sony Computer Entertainmenti ja Sony Network Entertainmenti ning kannab nime Sony Interactive Entertainment. Selle peakontor asub Californias ja see alustab tegevust 1. avamisel. Altairi omandamine viiakse lõpule palju varem, veebruari alguses.