Soodusostude saidid: mis on pärast eufooriat muutunud?

Enamik ettevõtteid garanteerib, et muudatused on kerged, kuid klientide nõudlus püsib endiselt suur. Kriisi süvenemisel on ettevõtlusele isegi positiivne mõju, garanteerivad mõned operaatorid.

Grupiostuteenusest on viimaks saanud „viis elustiili säilitamiseks, vähendades nõutavat eelarvet vähemalt 50%“, kaitseb Cardume, üks selles piirkonnas tegutsevatest riiklikest kaubamärkidest.

Selline platvorm võimaldab kompenseerida ostujõu kaotust. Ja portugallased, nagu kogu Euroopa tarbijad, jäid selle võimaluse suhtes ettevaatlikuks.

“Mingil määral peame olema kriisi eest” tänulikud “,” ĂĽtles Grouponi Lõuna-Euroopa asepresident Giulio Limongelli. Soodusostude turuliider sĂĽndis kriisis, nagu ka kõik sellele järgnenud teenused. Alates 2008. aastast on see ära kasutanud tarbijate nõudlust parimate võimaluste järele ja ĂĽĂĽrnikud otsivad oma toodete reklaamimiseks uusi kanaleid.

Portugalis kuulusid tooted, mida kõige rohkem eelmisel aastal mĂĽĂĽdi, heaolu- ja ilusektori toodete ja teenuste kategooriasse: aasta jooksul mĂĽĂĽdi 45 000 selle valdkonnaga seotud kupongi. “Portugallased armastavad oma mainet kasvatada ja parandada ning neile meeldib lõõgastuda, jättes kõrvale igapäevaelu surve,” ĂĽtles ametnik.

Siin on 10 000 kupongi massaaĹľi- ja spaaprotseduuridega seotud teenuste jaoks; 8000 kupongi salendavate protseduuridega seotud teenuste jaoks ja 7800 kupongi juuksuriteenuste jaoks.

Teenusekategooria suuruselt teine ​​oli restoranid, kus müüdi üle 25 000 kupongi. Välja paistab riiklik gastronoomia, järgneb Itaalia. Aasta jooksul saavutasid tähelepanu ka muud kategooriad, näiteks meditsiiniteenused, mis on enam kui 4000 müüdud kupongiga üsna populaarseks muutunud.

Portugallased otsivad peamiselt hamba puhastamise ja toidutalumatuse teste, aga ka spordi- ja vaba aja tegevusi. Ettevõte müüb üle 15 000 lõbustusparkide ja ekstreemspordi kupongi.

Grouponi peamise konkurendi Portugalis LetsBonus peadirektor Ricardo Mesquita tõstis reisimise kõrval esile ka kvaliteedi taastamist kui ĂĽht nende pakkumiste / nõudluse kasvu valdkonda. Isegi nii tunnistas ametnik, et tunneb täna „Portugali tarbijate ostujõu vähenemist. Samuti märgitakse, et ta on veebiostude valikul valivam ja kasutab laiemat kriteeriumide ringi, ”lisas ta. Samas tunnistab Cardume, et turustatud toodete ja teenuste keskmine hind “langeb kahe teguri tõttu: suurem konkurents sellel turul ja klientide ostujõu vähenemine”.

Rohkem tooteid, rohkem teenuseid, sama kontseptsioon

Turustruktuur ise jätab vähe ruumi muudele olulistele muutustele kliendi käitumises. Nagu rõhutas Yunaiti ülemaailmne turundusjuht Dalber Cândido, allahindlussaitide pakkumuste koguja, on kõik turul olevad platvormid üldised ja nendes domineerivad suured rahvusvahelised mängijad või suured riiklikud kontsernid. Suurteks muudatusteks on vähe ruumi.

Groupon ja Letsbonus on rahvusvahelised operatsioonid, mis laienevad Portugali. Seos suurte riiklike kontsernidega kajastub muudes võimalustes, näiteks SAPO vautšerites või Descontocasião (investeeringute kontroll).

Teine kummaline suundumus on positsioonide liitmine või ajakohastamine. Goodlife on kõige asjakohasem näide. Umbes aasta tagasi ĂĽhendas ettevõte konkurendi Plubee “, sest usume, et see lisab väärtust Goodlife’ile, mis on seotud Porto suurlinnaga”, selgitas projektipartner Gonçalo Uva. Alates 2013. aasta algusest on kaubamärk uurinud ka Media Capital Digital äri selles valdkonnas, realiseerudes Planeos.

Seega on Goodlife’il potentsiaal saada ĂĽheks tugevamaks rahvusvaheliseks operaatoriks. See on ka ĂĽks neist ettevõtetest, kes paigutab saidile korraga rohkem tooteid, vältides loogikat, mille Groupon algselt päevase allahindlusega tutvustas, kuid ettevõte, mis paljastas habras klienditoe struktuuri. Kontaktides, mille loome iga teenuse veebisaidil avaldatud telefoninumbrite jaoks, on meil erinevatel päevadel telefonikontakt Goodlife’iga vaid ĂĽks kord ja see tuleb saata e-posti kontaktidele.

Vastus sõnumile tuli rohkem kui nädal hiljem, teatades “tõsisest telefonivahetuse rikkest”. Olukord, mis kestab enam kui kaks nädalat hiljem, pĂĽsib. Täna hommikul proovisime uuesti edukalt Goodlife kõnekeskusega ĂĽhendust võtta.

Kaebus: kas see mõjutas ettevõtet või mitte?

Sellised probleemid või see, kuidas partnerite suutmatus osutada soodushinnaga teenuseid erinevatel saitidel, tekitas DECO-s kaebusi ja uuringuid, mille tulemused olid ettevõtte jaoks väga negatiivsed.

Enamik platvorme tagab, et nad ei vaata ĂĽle tarbijakaitseliitude tehtud tööd, mida nad sĂĽĂĽdistavad proovide valimisel liiga ettevaatlikuna. “DECO poolt kahtluse alla seatud uuringud on meie arvates ranged. Goodlife’il pole DECO-s ĂĽhtegi protsessi, mida tarbijad teevad, kinnitab Gonçalo Uva.

Groupon astus sammu edasi ja meenutas, et DECO registreeris 2012. aastal 250 kaebust viie ettevõtte kohta. AinuĂĽksi Groupon mĂĽĂĽb 4000 toiduvalmistamiseks mõeldud kupongi Itaalia toiduvalmistamisel – kategooria pole isegi kõige otsitum, seega on valimi suurus “mĂĽĂĽgi osas järelejäänud”.

Ettevõte tagab siiski, et nad võtavad mitmeid meetmeid, et seda tüüpi olukordi minimeerida või isegi tagada, et neid pole.

Näiteks tagab LetsBonus, et tal pole partneri olukorda, mis ei suudaks reageerida veebisaidi kaudu tehtud müükide arvule, ning et ta võtab rahulolevate klientide tagamiseks veel mitu sammu.

Panused tugevale kohalikule meeskonnale on ĂĽks neist. “Iga päev teeb umbes 30-liikmeline meeskond, kellel on Portugalis LetsBonus, endast parima. Meil on kõnekeskus, mis on pĂĽhendatud klientide päringute ja muude taotluste registreerimisele. Midagi ei jää vastuseta, ”garanteerib Ricardo Mesquita.

Arvestades võrgus pĂĽsivate teenuste mitmekesisust – mõned lihtsalt kaovad, nagu Wau -, ilmneb kõige ilmsem erinevus isegi iga päev saadaolevate pakkumiste arvus. Mehaanika on identne ja samamoodi ka makseviisid, mõned mängijad tagavad, et tänapäeva portugallastele on palju mugavam veebiostude tegemine ja selliste teenuste kasutamine nagu PayPal.

Teine erinevus on tegelikult toote tüübis. Kui Groupon keskendub jätkuvalt teenindusele, rõhutavad teised saidid toodet üha enam. Yunaiti Dalber Cândido, mis platvormi ja saidi liitunud kasutajate hulka lisab 125 000 iga-aastast kasutajat ja toetab 500 tuhande euro suurust müüki, märkis ka seda suundumust.

“Kõige enam otsitavate ja pakutavate toodete suhe muutub sõltuvalt aastaajast”, kommenteeris ametnik, kuigi “selge suundumus on olemas. Mida vähem teenuseid pakutakse, kaotab tootele järk-järgult ruumi “, garantii.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira