SOPA ei edene praegu

Ameerika Ăśhendriikides arutatud vastuoluline online-piraatlusevastane seadus (SOPA – Stop Online Piracy Act) ei ole eeldatavasti selle seadusandliku koosseisu ajal vastu võetav, paljastades riigis viimased poliitilised arengud.

Pärast seda, kui Obama administratsioon astus oktoobris avalikult välja kavandatava seaduseelnõu vastu, pooldades veebipiraatluse vastu võitlemisel mõõdukamat lahendust ja vihjates, et see paneb arutlusel oleva teksti vetoõiguse alla, oli parlamendi enamuse juhi kord oma seisukoht selles küsimuses teada anda.

Vabariiklaste esindaja ja esindajatekoja enamuse juht Eric Cantor teatas avalikult, et SOPAt ei valita praeguses seadusandlikus koosseisus ilma kõigi esindajate ĂĽksmeeleta – see tähendab, et seadus peab siin surema vähemalt uute valimisteni.

Teavet on viimastel tundidel levitanud mitmed rahvusvahelised meediaväljaanded, pärast seda, kui need olid veel pühapäeval välja töötatud, inspektsiooni- ja valitsusreformi komisjoni juhi ning vabariiklase Darrel Issa, SOPA tuntud vastase poolt.

Valitsuse inspektsiooni- ja reformikomisjoni ametlikul veebisaidil ĂĽtles ametnik, et on nĂĽĂĽd kindel, et seadust vastu ei võeta, ehkki ta on “jätkuvalt mures” veel ĂĽhe arutlusel oleva projekti, IP-de kaitse seaduse (PIPA) pärast.

“Interneti-ühenduse hääl on kuuldud. Kongressi liikmeid tuleb paremini teavitada Interneti toimimisest, kui tahame arutada piraatlusevastaseid seadusi ja jõuda suurema üksmeeleni, ”seisis veebis postitatud sõnumis.

Alates oktoobris toimunud esitlusest on SOPA jaganud avalikku arvamust ning Internetiga töötavate kasutajate ja ettevõtete kogukonda. Seaduses on öeldud, et autoriõiguste rikkumises kahtlustatavaid saite saab filmitööstuse, plaadifirmade või muude õiguste omajate taotlusel sulgeda USA peaprokuröri korraldusel, ilma et oleks vaja kohtunikku, et juhtumit arutada. autor protsessi käivitamiseks.

Ettepanekud toovad kaasa mitmete organisatsioonide ja kodanikegruppide seisukohtade võtmise ja tegutsemise ning Vikipeedia homseks kavandatud „pimendamise” juhtumi, millega peaks kaasnema tegevus Facebookis. Pärast seda, kui suhtlusvõrgustik teatas, et ei toeta SOPA-vastaste protestilaineid, nagu varem arvati, loodi sündmus, millel oli juba üle 22 300 kinnitatud osaleja ja mis kutsus suhtlusvõrgustiku liikmeid looma tsenseeritud pildialbumit. .

Vahepeal on SOPA sulgemise värskendused juba ĂĽrituse veebisaidil ilmunud, kuid pidage meeles asjaolu, et PIPA jääb senati “elus”, mida nad klassifitseerivad “sama halvaks”.

“SOPA senati versiooniks” peetud PIPA-d pole veel arhiveeritud, ehkki seda on muudetud, et mitte lubada kohtutel sundida Interneti-teenuse pakkujaid veebisaite blokeerima, osutas Forbes. Sama allikas hoiatas ka seda, et Valge Maja avaldus on teinud ruumi uutele seadustele, millel on samad eesmärgid, kongressi ajal ilmneda.

Tuleb meeles pidada, et Obama administratsiooni avaldatud sõnumis tunnistas ta “uskumist, et välismaiste veebisaitide veebipiraatlus on tõsine probleem, mis nõuab tõsist seadusandlikku reageerimist”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes