Šoti tehnoloogia loob Portos 20 töökohta

Ĺ otimaa ettevõte Exterity, mis pakub IPTV-d, digitaalseid siltide ja meelelahutuslahendusi, loob Portosse tarkvarainnovatsioonikeskuse. 2020. aasta lõpuks plaanib tehnoloogiaettevõte värvata UPTEC – Porto ĂĽlikooli teadus- ja tehnoloogiapargi keskusesse asuvasse keskusesse 20 uut töötajat. See samm on kooskõlas UPTECi sooviga tuua akadeemikud tööstusele lähemale.

Avalduses kinnitas ettevõte otsust sooviga laiendada ja varustada oma keskset rajatist Edinburghis, Suurbritannias. Ettevõtte CTO Mike Allan leiab, et Porto valik on tingitud asjaolust, et võitmatust linnast on saanud nii tehnoloogilise innovatsiooni tippkeskus kui ka suurepärane koht elamiseks ja töötamiseks.

Praegu töötab Exterityis 110 töötajat, kes asuvad üle kogu maailma 9 kontoris. Exterity peakontor asub Šotimaal, Suurbritannias. Filiaalid asuvad Londonis, New Yorgis, Pariisis, Johannesburgis, Dubais, Hongkongis, Singapuris, Sydneys ja nüüdsest ka Portos.

Scottish Technology pakub lisaks hotellivaldkonna meelelahutuslahendustele IPTV ja digitaalsete siltide lahendusi sellistele sektoritele nagu äri, haridus, staadionid või avalik haldus.

Ettevõtte väljatöötatud lahenduse eesmärk on põhimõtteliselt edastada kõrglahutusega teleripilte ja -videoid ettevõtte IP-võrgu kaudu piiramatule arvule huvipunktidele, kahjustamata süsteemi jõudlust või kättesaadavust.