Sotsiaalvõrgustike blokeerimine koolis on endiselt läbiräägitav

Sotsiaalvõrgustike blokeerimine koolis on endiselt läbiräägitav

Sel nädalal Portugali koolide sotsiaalvõrgustikele rakendatud osaline blokaad on läbiräägitav meede. Kes ütles, et see oli riikliku informaatikaõpetajate assotsiatsiooni (ANPRI) president Fernanda Ledesma, vastavalt kontaktidele, mida ta on loonud erinevate inimeste ja üksustega.

“Ettepanekute vastutöötamise uks pole suletud, kui see on vastuvõetav,” selgitas juht TeK-ga vesteldes.

ANPRI juhtide sõnul mõjutavad riikliku koolivõrgu toimimise väljakuulutamise meetmed otseselt mitme aine õpetamist. Fernanda Ledesma toob ilmeka näite info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) distsipliinist 8. aastal, kus on foorumite, ajaveebide ja sotsiaalvõrgustike funktsioonidele pühendatud mooduleid.

ANPRI president tõi ka näite õpetajatest, kes kasutasid YouTube’i töövahendina klassiruumides, jättes samas kriitilised sõnad riikliku rĂĽhmituste ja avalike koolide liidu (BARUEP) avaldusele, mis nägi blokeerimises mõningaid eeliseid. “Nad ei saa aru, miks nad tunnis ei käi. Sotsiaalsetel tööriistadel on ka pedagoogiline otstarve, ӟtleb Fernanda Ledesma.

Arvutiteaduste õpetajate kõrgeim esindaja leidis, et haridus- ja teadusministeerium hindas olukorda halvasti, sĂĽĂĽdistades valitsust alainvesteeringus ja halvasti ettevalmistuses. “See oli paratamatu olukord. Täna saabusid õpilased kooli ja tõid kaasa oma arvutid ja mobiiltelefonid. ” ANPRI president pidas olukorda normaalseks, st tekkis ĂĽha suurem isu infotarbimise järele ja MEC-i meede oli “eelmisest sajandist”.

“Valitsus on IKT kõrvale jätnud, kuid nende kasv jätkub väljaspool koole.” Fernanda Ledesma laekunud teabe kohaselt on blokaadi rakendamisest möödunud esmaspäeval, 24. märtsil kõik jäänud samaks. “Võrk on aeglane ja see jääb ka aeglaseks”.

Ăśks probleemi lahendamise alternatiiv on ribalaiuse suurendamine, millega PĂşblico aruande kohaselt juba tegeletakse. ANPRI president nõustus selle investeeringuga, hoolimata sellest, et see oli mõte, et “ministrile see ei meeldi”.

Samuti usub Fernanda Ledesma, et blokaadidel pole kunagi soovitud mõju koolivõrkude toimivusele, sest mõne päeva jooksul hakkavad õpilased leidma alternatiivseid meetodeid piirangute ületamiseks.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi