SpaceX soovib enne aasta lõppu uuesti lennata

Pärast raketi plahvatamist septembri alguses (ja koos selle satelliidi Facebookiga) valmistub SpaceX uue taevalaotuse poole taevasse, kuni viimase katastroofi põhjus on selgunud.

Uurimistulemuste põhjal jõuti järeldusele, et plahvatuse põhjustas Falcon 9 heeliumimaardla defekt, kuid nad pole suutnud selle probleemi põhjust hinnata, ehkki võimalus piirdub juba alusega.

Siiski on kohustuslik, et probleemi algpõhjus selgitataks välja enne uut missiooni, mille ettevõte soovib ette võtta enne aasta lõppu.

“SpaceXi jõupingutused on siinkohal suunatud kahele valdkonnale: konkreetselt algpõhjuse kindlakstegemisele ja heeliumi laadimistingimuste väljatöötamisele, mis võimaldavad SpaceXil Falcon 9 ohutult sertifitseerida.

Uurimise edenedes plaanime naasta ka Texasesse testimise juurde.” , kirjeldab ettevõtet avalduses.

Eelmise aasta septembri krahh oli SpaceXi kontol juba teine, kus eelmise aasta juunis nägi plahvatamas veel üks Falcon 9, seda ka lennuki heeliumsüsteemiga seotud probleemi tõttu.

Pärast seda ebaõnnestumist usuvad paljud eksperdid, et ettevõte ei suuda lähikuudel veel üht raketti edukalt käivitada, kuid SpaceX on tugevdanud ideed, et see on valmis missioonide jätkamiseks kiiresti.