SpaceX soovib kosmosesse saata 30 000 uut Starlinki satelliiti

Pärast mitut ebaõnnestunud katset mais viis SpaceX Starlinki tähtkuju osana Maa orbiidile esimesed 60 telekommunikatsioonisatelliiti, eesmärgiga katta kogu planeet kiire Interneti-ühendusega, mille kvaliteet ja kiirus on tänapäeva fiiberoptika jaoks umbes 50%.

Esialgu koosneb Starlinki võrk 12 000 satelliidist, mille Falcon 9 käivitab järk-järgult. Kuid näib, et SpaceXi plaanid on ambitsioonikamad ja ettevõtte sõnul on ta palunud Rahvusvahelisel Telekommunikatsiooniliidul välja anda 30 000 täiendavat väikest seadet, kirjutab SpaceNews. See moodustab Starlinki tähtkujus kokku 42 000 satelliiti.

Elon Muski ettevõte on saanud esialgse 12 000 loa nii ITU-lt kui ka Ameerika Ühendriikide FCC-lt (Federal Communications Commission). ITU on ÜRO üksus, kes vastutab satelliidioperatsioonide spektri rahvusvahelise koordineerimise eest, vältimaks signaali häireid ja ülekoormuse probleeme.

tek starlink “data-title =” tek starlink – SpaceX soovib kosmosesse lasta 30 000 uut Starlinki satelliiti – SAPO Tek “> starlink tech

FCC esitas uue tellimuse SpaceX-ilt ITU-le 20 taotlusega, igaüks 1500 satelliidi kohta, mis kinnitati järk-järgult, kuna iga operaatori tellimuste tegemiseks pidi see saama riiklikuks reguleerivaks asutuseks. Ja see on esimene samm operatsioonide tegemisel ning ei paku hinnangut selle kohta, millal SpaceX uue satelliidi käivitab, sest järgmise paari kuu jooksul on tal Starlinki tähtkuju saatmiseks veel 11 940 alles.

Nüüd esitatud märkuses öeldakse, et uus satelliitide rühm saadetakse Maa madalamale orbiidile, 328–580 km kõrgusele. Elon Muski ettevõte selgitab, et satelliitidel on võimalus suunata sageduslaineid oma klientidele sobivaks ning need on telemeetrias, jälgimis- ja juhtimisfunktsioonides kasutamiseks kõikehõlmavad.

SpaceXi avalduses öeldakse: “Kuna nõudlus kiire ja turvalise Interneti järele on kiiresti kasvamas kogu maailmas, eriti kohtades, kus ĂĽhenduvus puudub või on liiga kallis või ligipääsmatu, astub SpaceX vastutustundlikult vastutab kogu Starlinki võrgu skaleerimise eest, et suurendada kasutajate vajadusi ja suurendada andmete tihedust. “