SpaceXi Big Fu ** rakett on nĂĽĂĽd Starship

Starship on SpaceXi kõige võimsama raketi uus nimi. Selle teadaande tegi ettevõtte mentor (loomulikult) Twitterist.

Elon Musk selgitab, et Starshipi uus nimi, mis varem oli tuntud kui Suur Falcon Rocket – või Big Fu ** ing Rocket kõige julgemate ja naljakamate jaoks – viitab konkreetselt “kosmoselaevale / järk-järgult ĂĽlespoole”, esimesele seadme faasile. RaketikĂĽtust, mida on vaja ainult Maa raskusjõu ĂĽletamiseks, nimetatakse jätkuvalt ĂĽliraskeks.

Vaatamata nimele on SpaceXi plaanid oma suurima raketi jaoks (siiani) suured. Tähelaev on nüüd valmis alustama kõige nõudlikumaid kosmosereise.

Eelmise aasta septembris selgitas Elon Musk, et lennuk, mille “lõplikuks sihtkohaks” on Marss, loodi kolme raketimudeli Falcon 9, Falcon Heavy ja Dragon omaduste põhjal, mida ettevõte on seni kosmoses testinud. Ăśheksa meetri läbimõõduga ja 48 meetri pikkusega oleks see täiesti korduvkasutatav.

Enamik siseruume on mõeldud mootori mahutamiseks ja kĂĽtuse hoidmiseks. Mis puutub elamisväärsesse ossa, siis on kavandatud umbes 825 kuupmeetrit, mis on jagatud 40 “kajutiks”, millest mõlemas on ruumi kahe või kolme inimese majutamiseks, ja seal on ka suur ĂĽhine ala. Hiljuti paljastati ideepilt ja esimese kosmoseturisti identiteet.