SpaceXi StarXper ebaõnnestus esialgses testis, kuid jõudis lõpuks “hĂĽppele”

Seekord ei süttinud see nagu Starhopperi eelmises katses, kuid suitsu eraldumine põhjustas uue tühistamise, kolm sekundit pärast mootori käivitamist. Eesmärk on teha lühike lend, õigemini väike, umbes 20 meetri (65 jala) suurune hüpik (hüpata) SpaceXi rajatisest Texases Boca Chica rannas.

Pärast väikese raketimootori käivitamist see ei liikunud ja hakkas sõiduki otsas suitsetama. “Tundub, et peame testi tänaseks tĂĽhistama ja nagu näete, seekord see ei tõuse,” ĂĽtles SpaceXi insener Kate Tice ettevõtte ametlikul kanalil tehtud ĂĽllatusĂĽlekande ajal. Ta ĂĽtles ka, et programmi arendatakse ja need testid on mõeldud sõidukite piiride testimiseks, edastab CNBC. See “staatilise tulekahju” katse on nõutav enne käivitamist, kuid põhjustab metaani sĂĽttimisel ja eraldumisel kõrvaltoimeid. Sõidukil ei tekkinud siiski mingeid kahjustusi ja ĂĽlevaatusele anti roheline tuli uuteks katsetusteks.

Meeskond proovis järgmisel päeval, täna hommikul, 25. juulil, uuesti ja õnnestus lõpuks ainsast Raptori masinast tulistada ning seekord tegi Starhooper oodatud 20 meetri hüppe, libisedes paar sekundit läbi õhu. Isegi nii oli nähtavus eralduva suitsuhulga tõttu halb, kuid allolevast videost saate tõestada, et suits läks õhku.

Isegi Elon Musk otsustas olukorraga ümber mängida, kirjutades oma Twitteri kontole: „Edukas Starhopperi lennukatse. Veetornid võivad lennata ”, reageerides kosmosesõiduki kuju kohta tehtud naljale.

Pisikest Starhopperit on kasutatud raketimootori Raptor arendamiseks ja täiustamiseks, mida tulevikus kasutatakse ambitsioonikamatel lendudel, tähelaeval, mis kavatseb viia inimese Marsile.