Spioonimis- ja pangaandmete varguste kasutamine kasvab 2019. aastal | Turvalisus

Spioonimis- ja pangaandmete varguste kasutamine kasvab 2019. aastal | Turvalisus

Turvafirma Kaspersky teisipäeval avaldatud raporti (25) kohaselt kasvas stalkerware'i kasutajate arv, mis hõlmasid poiss-sõprade nuhkimist, 40 386-lt 2018. aastal 67 500-ni 2019. aastal. Uuring vaatleb Venemaa tootjarakenduste kasutajate esitatud andmete kohaselt 2019. aastal mobiiltelefone ründavaid küberruumiohtusid. Arvud näitavad kahte suundumust: spionaaži kasv ilma spioonide nõusolekuta ja troojalaste poolt varjatud pangaandmete vargus. Vaadake järgmist loetelu 2019. aasta viie parima mobiiltelefonide turvariski kohta ja lugege, kuidas end nende eest kaitsta.

LUGEGE: nuhkvararakendused: vaadake 5 müüti ja tõde rakenduste kohta

Vaadake, milline on Kaspersky raporti järgi 2019. aastal kõige tavalisem oht ​​Foto: Pond5Vaadake, milline on Kaspersky raporti järgi 2019. aastal kõige tavalisem oht ​​Foto: Pond5

Vaadake, milline on Kaspersky raporti järgi 2019. aastal kõige tavalisem oht ​​Foto: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Starditarkvara rakenduste ohvrite arv kasvas 40 386-lt 2018. aastal 67 500-ni 2019. See tarkvara teeb kolmandatele isikutele kättesaadavad andmed, näiteks sõnumid ja mobiiltelefonide asukohad, kättesaadavaks kolmandatele osapooltele. Kõige keerukam jälgimisrakendus suudab koguda rünnatud seadmest peaaegu kõiki faile, näiteks fotosid, telefonikõnesid, teksti- ja nupuvajutusi.

Stalkerwares on Google Plays keelatud, kuid neid võib leida arendaja veebisaidilt ja kahtlase päritolu portaalist, mis suurendab turvarikkumiste ja pettuste riski. Kui soovite teada saada, kas keegi teie telefoni jälitab, peate tähelepanu pöörama olulistele signaalidele, näiteks mobiilsideandmete liigsele kasutamisele ja liigsele aku tarbimisele.

Spioonirakenduste kasutamine kasvab 2019. aastal koos Photo stalkerware'iga: Reproduo / Kaspersky LabSpioonirakenduste kasutamine kasvab 2019. aastal koos Photo stalkerware'iga: Reproduo / Kaspersky Lab

Spioonirakenduste kasutamine kasvab 2019. aastal koos Photo stalkerware'iga: Reproduo / Kaspersky Lab

2. Uus viis pangaandmete varastamiseks

2019. aastal avastati uus meetod pangaandmete pealtkuulamiseks, et seda finantspettusteks rakendada. Kuni selle ajani juhtus teabevargus kontoomanikelt mobiiltelefonide kaudu SMS-sõnumite kaudu ülekannete kaudu või võltsitud pangalehtede loomise teel vajalike andmete saamiseks. Kaspersky poolt 2019. aastal tuvastatud pangandustööstuste trooja peatas aga internetipanganduse rakenduse manipuleerimisega seotud pangaandmeid.

Rünnak viidi läbi tõrketeate saatmisega mobiiltelefonile, mis oleks pidanud olema pangast. Kasutaja avab rakenduse sisenemiseks vahekaardi ja tal on nakatunud nutitelefon. Pahavara kasutab hõlbustusvahendeid, et pääseda täielikult juurde mobiiltelefonidele ja raha eemalt pangakontodelt teisaldada. Wi-Fi-võrkude haavatavuse vältimiseks on oluline pääseda juurde pangarakendustele, kasutades ainult mobiilsideandmeid, ja süsteemi kaitsmiseks installige oma mobiiltelefonile viirusetõrje.

Mobiilipanga rakendus on turvaline, kuid ma pean hoidma panganduse trojanit Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudoMobiilipanga rakendus on turvaline, kuid ma pean hoidma panganduse trojanit Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Mobiilipanga rakendus on turvaline, kuid ma pean hoidma panganduse trojanit Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

3. Panganduse troojalaste tuvastamine on vähenenud

Vaatamata uue pangandustööstusega seotud troojalase avastamisele on ohtude arv vähenenud. Selle languse põhjustas Asacubi Trooja levitamiskampaania, mis langes eelmise aasta aprillis. Riigid, kus selle pahatahtliku rakenduse ohvreid on kõige rohkem, on Venemaa, Lõuna-Aafrika, Austraalia ja Hispaania.

4. Reklaamvara ohvrite arv pĂĽsib

Ehkki reklaamvara ohvrite arv püsis 2019. aastal võrreldes eelmise aastaga, suurenes ohtude installimise arv 440 098-lt 764 265-ni 2019. aastal. See oli kõige levinum oht ​​ja suur arv ohvreid leidis aset seetõttu, et kuna rakendustel pole tavaliselt muid funktsioone peale reklaamide kuvamise, eemaldavad ohvrid ohud ja koodi ohtlik, mis on mobiiltelefonis neutraliseeritud.

Google on reklaamvara tüüpi rakenduste suhtes võtnud solvavamad toimingud. Ettevõte eemaldas eelmisel nädalal oma Androidi poest ligi 600 rakendust, mille allalaadimisi on enam kui 4,5 miljardit, kuna kahtlustatakse, et see näitab kasutajate telefonides liigset reklaami. Google'i poolt tüütuks peetavad reklaamid mõjutavad nutitelefonide kasutatavust ja kuvavad hüpikaknaid ka siis, kui rakendus on suletud.

Google Play võib ohtlikke rakendusi salvestada Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudoGoogle Play võib ohtlikke rakendusi salvestada Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Google Play võib ohtlikke rakendusi salvestada Foto: Rodrigo Fernandes / TechTudo

5. Pahatahtlikud rakendused tungivad Google Play poodi

Kurjategijad kasutavad ära Play usu kasutajate usaldust, et tungida kauplusesse pahatahtlikesse rakendustesse ja jõuda seeläbi rohkemate ohvriteni. CamScanner on pahatahtlike rakenduste peamine juhtum: see programm kuvab pahatahtlike komponentidega reklaamiteeki, ehkki täidab selle rakenduse eesmärki mobiiltelefoni kaameraga dokumente skannida. Hoolimata teadetest on 2018. aastal võrreldes 2018. aastaga PlayPoodi pahatahtlike rakenduste installimine vähenenud.

Kuid mobiilirakenduste allalaadimisel on hea olla ettevaatlik. Mõne punkti abil on võimalik tuvastada, kas rakendus on ohutu või mitte. Kontrollige hinnanguid ja kasutajate kommentaare, värskenduste sagedust ja lisateavet tootja kohta. Siin on mõned näpunäited, et kaitsta end rakenduste allalaadimisel.

Mis on kõige paremini tasustatud viirusetõrje, mis toimimist ei sega? Arvamused TechTudo foorumis.

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks