Spotify tegevjuht kiitis Apple’i “avatust” pärast sĂĽĂĽdistamist monopolis

Sellest on möödas ĂĽle aasta Spotify avalikult kaebusi vastu Apple kus ta sĂĽĂĽdistas teda konkurentsivastases tegevuses. Täpsemalt, Voogesitus Rootsi kurdab 30% -list tasu App Store’i ostude eest (sh tellimused), mis põhjustab teenuste tellimishindade tõusu.

Spotify ĂĽtles oma kaebuses, et Apple rakendas reegleid, mis “piiravad teadlikult võimalusi ja pärsivad uuendusi kasutajakogemuse arvelt” ning et see “mängib mängijana ja kohtunikuna, et tahtlikult kahjustada teisi rakenduste arendajaid”.

Kuigi Apple maksis Spotify väidetele kätte, uurivad juhtumit Euroopa Liidu ja Ameerika kohtud. Ehkki imbroglio bĂĽrokraatlik kĂĽlg pole veel läbi, on ettevõte jätnud halva enesetunde oma toodete integreerimise nimel töötamiseks, mille tulemuseks on mõnede Apple’i sĂĽsteemi funktsioonide, näiteks ĂĽhilduvus Apple’iga, “avamine”. Siri ja Apple TV jaoks mõeldud Spotify turule toomine.

NĂĽĂĽd intervjuus kasutajale Bloomberg, Spotify tegevjuht, Daniel Ekkiitis Apple’i jõupingutusi osa oma ressurssidest kolmandatele osapooltele pakkudes, öeldes, et sammud olid “julgustavad”.

Me oleme tõesti julgustatud, et saame lõpuks Sirit kasutada hääletugena ja muuta see kättesaadavaks ka teistele toodetele, näiteks Apple TV-le ja Apple Watchile, mida me pole praegu suutnud teha.

Vaatamata positiivsetele muutustele ĂĽtles Ek, et „tervishoiuteenuste olukord Voogesitus Muusikaettevõtted peavad veel palju parandama, et Spotify ja Apple Music saaksid võrdselt töötada. “

See liigub õiges suunas, kuid meil on veel palju-palju samme, mida järgida, kuni Apple on avatud ja õiglane platvorm.

Eelmise aasta veebruaris teatasime, et Apple töötab välja uue funktsiooni, mis võimaldab kolmandate osapoolte rakendustel, näiteks Spotify, HomePodil loomulikult töötada, samuti võimalust muuta vaikerakendust iOS / iPadOS 14-s – see viib selle veelgi kaugemale. Apple’i ja tema konkurentide jõudlust selles sĂĽsteemis.


Spotify rakenduse ikoon - muusika ja taskuhäälingusaated