Statistika: andmed näitavad Linuxi kasutajate eelistusi, jaotusi, liideseid ja platvorme

Sellised uuringuandmed on väga problemaatilised ja ei saa kuidagi mõelda, et valim N oleks liiga suur, kuid meie kogutud andmete abil on võimalik aimu saada oma lugejate käitumisest seoses Linuxi distributsioonide igapäevase kasutamisega. ja teie maitse.

Üks asi, mis minu arvates peaks igal teie reklaami otsingul olema, on näitamine teie piirangudpole ju absoluutset statistilist uuringut, nii et veedan siin natuke aega, kirjutades üles, kuidas uuringud tehti ja ulatus, eks? Kasutan võimalust ja tänan kõiki, kes osalesid, eriti Edivaldo ajaveeb ja Linux pole keeruline, mis aitab kaasa levitamisprotsessis.

Millega see uurimus käib?

Selle uuringu läbiviimiseks kulus (sõna otseses mõttes) kaks aastat ning see on kokku pandud ja kajastab peamiselt meie lugejate arvamusi ja maitset kõnealusel teemal.

Selles uuringus koguti andmeid kahes vaheetapis 2016 ja 2017. See juhtub seetõttu, et soovime avalikkuse võrdlust nendel kahel hetkel ja teada saada, kas üldsus muutis sel perioodil oma arvamust.

Linuxi maailm on väga dünaamiline ja arvamused võivad aastast aastasse muutuda.

Teades, et enamik ei kohanda oma vastuseid, kui nad aja jooksul oma maitset muudavad, esitasime sama küsimuse uuesti sel aastal kahel perioodil, kusjuures mõlemal oli andmete kogumise aeg umbes 2 kuud.

Aastal 2016 oleme 4,671 osalejaid, juba 2017. aastal on meil täpselt 3 300, teadusuuringutes osalemise vähenemine, kuid see võimaldab meil siiski saada ulatuslikku avalikku valimit.

Miks need numbrid on olulised?

Lisaks uudishimulikkusele ja tahame alati teada, mis enamikele inimestele meeldib, aitavad seda tüüpi andmed sisutootjatel tõesti teada, milliseid teemasid ajaveebi lugejad kõige rohkem hindavad, nii et nende sisu saaks paremini sihtida ja oleks võimalik kindlaks teha konkreetsete ainete huvipakkuvad kasvumustrid. neid andmeid vaadates.

Miks on need numbrid asjakohased?

Need andmed on väga olulised meie jaoks, kes töötame Diolinuksi ajaveebis, ja isegi meie partneritele, kes aitavad küsitlusi avaldada, nagu need, mida ma kommenteerin, kuid neid võib pidada asjakohasteks veidi suuremas perspektiivis, eriti riiklikult.

Paljudes riikides on dioliinuksiga juurdepääs regulaarselt, allpool näete 2017. aasta juuni globaalset juurdepääsukaarti, nagu näeme tiheduse põhjal, on Brasiilia loomulikult riik, mis pääseb kõige rohkem sisu juurde, nii et võime mõelda sellest kui ühest, ehkki väikesest valimist, rahvuslik.

Ülemaailmne juurdepääs Diolinuxile 2017. aasta juunis

See joonis kujutab suurt hulka inimesi publikust, kes tegeleb siin avaldatud sisutüübiga. Allpool näete Google Analyticsi viimase kolme kuu trükist publikumite kategooria ajaveebidest:

Dioliinuksi analĂĽĂĽs

Ja selleks, et paremini mõista kuvatavate andmete populaarsuse olulisust, on meil ajaveebis endiselt Alexa edetabel, mis näitab, et oleme täna Brasiilias peaaegu tuhandete kõige enam juurdepääsetavate saitide hulgas ja maailmas 34 000 seas.

Diolinux Alexa

Lähtudes meie uurimistöö suurepärasusest ja väiksusest, tehkem seda ise, olen kindel, et see on teile huvitav:

Kuidas ma uuringut loen?

Esitatud arvandmeid tuleks lugeda protsentuaalses vormingus, kuid kuna küsimused on valikvastustega ja kui kasutaja mahub rohkem kui ühte olukorda, saab märkida mitu vastust, ei sulgu numbrid kunagi 100%, vaid esindavad vaid seda, mitu protsenti valijatest (pidage meeles , 2016. aastal oli meil 4671 ja 2017. aastal 3300 osalejat) märkisid teatud võimalused. On inimesi, kes kasutavad tavaliselt rohkem kui ühte levitamist või liidest.

Teine oluline punkt kommenteerimiseks on osa uuringust. Olemasolevate alternatiivide loetlemiseks on võimalus, see toob lõpuks kaasa kümnete distrode ja valikute kaasamise, mõned neist pole mõtet, kuni kahjuks ei esindata alla 1% andmeid, välja arvatud mõned väiksemad erandid. Nii et kui konkreetset distro või liidest ei kuvata, on see tõenäoliselt tingitud sellest, et skoor on alla 1%. Samuti aitab see hoida graafikuid vanematena kui nad juba on.

Mõnes graafikus leiate ka statistikat „Muu”, ​​mis on kõigi alla 1%% summa või täpne hinnang.

Uuringutulemused Linuxi kasutajate blogilugejate seas

Alustame kogutud ja järjestatud andmete vaatamist, lihtsaks mõistmiseks olen lisanud ka graafikuid. Pange tähele, et väärtus on protsent häälte koguarvust ja võite suurema pildi vaatamiseks pildil klõpsata või arvutis või nutitelefonis vaatamiseks alla laadida.

1 – milline on teie eelistatud graafiline liides (sõltumata jaotusest)

2016. aasta tulemused:

2016 kõige enam kasutatav Linuxi liides

2017. aasta tulemused:

Linuxi liidesed 2017

2- Millises distros kasutate märgistatud liidest?

2016. aasta tulemused:

Linuxi distro, mida lugejad kõige enam kasutasid 2016. aastal

2017. aasta tulemused:

2017. aasta tulemused kõige enam kasutatud distrode kohta

3- Kuidas te oma arvutit kasutate?

2016. aasta tulemused:

Kuidas inimesed Linuxit kasutavad

2017. aasta tulemused:

Kuidas inimesed Linuxit 2017. aastal kasutavad

4 – Kus te tavaliselt Linuxi distrosid kasutate?

2016. aasta tulemused:

Kuidas inimesed Linuxit kasutavad

2017. aasta tulemused:

Kus inimesed kasutavad Linuxit 2017. aastal

2017. aasta uuringusse lisasime lisaks neile neljale küsimusele, nagu nägite 2016. aastal, veel kaks, mis olid meie jaoks väga olulised ja uudishimulikud teie arvates.

2017. aasta uuring viidi läbi pärast Canonicali väljakuulutamist Unity tĂĽhistamine tavapärase Ubuntu liidesena ja naaske GNOME’i. Meie kõigi jaoks on väga huvitav teada saada, mida kavatsevad inimesed, eriti Ubuntu kasutajad ja kes on suur osa Diolinuksi publikust, sellega seoses teha. Kui soovite levitamist muuta, kui soovite muuta liidest või mida iganes. Samuti aitab see meil mõista ettevõtte otsuste mõju kasutajatele.

Millist liidest soovite kasutada ilma Ubuntu standardse ĂĽhtsuseta?

Mida soovite peale Unity kasutada?
Sellele kĂĽsimusele on 3128 vastust

Siin on mõned huvitavad tähelepanekud. See ei ole kohustuslik küsimus, see tähendab, et teoreetiliselt peaksid vastama ainult inimesed, kes kasutavad Ubuntu ja kavatsevad selle kohta otsuse langetada.

Näeme, et enamik kavatseb säilitada vaikimisi selle, mida Ubuntu pakub, antud juhul GNOME Shelli. Kõiki näidatud liideseid saab seejärel saada ametlikest Ubuntu hoidlatest või maitseainetest, kuid mõned inimesed võivad olla vihjanud, et kavatsevad levitamist muuta.

Deepini kasutamiseks on vaja vähemalt praegu või minna üle Deepin Linuxile või Manjaro Deepinile, et kasutada Pantheoni, peamine ja ainulaadne praktiline alternatiiv on põhiline operatsioonisüsteem, mis põhineb Ubuntul, kuid millel on erinev liides.

Meil on ka Cinnamon, mida saab installida Ubuntu, kuid millel pole ametlikku maitset, kuid tuletis on Linux Mint. Teisest küljest on meil mõned inimesed, kes on selles küsimuses valivad 7,2%, kes kavatsevad siiski Unityd säilitada Ubuntu hoidlates, ise installides, vähemalt seni, kuni meil on Unityga ametlik Ubuntu versioon.

Teine küsimus puudutas otseselt ajaveebikanaleid ja sisu, tunnistan, et olin tulemuste nägemisel isegi positiivselt üllatunud. See näitab, kui paljud inimesed, vähemalt need, kes blogivad sageli, on üldiselt teadmistest huvitatud ja vähemalt operatiivsüsteemide osas pole neil eelarvamusi. Ma arvan, et see on evolutsioon, kas sa ei arva? ?

Kas peaksime Windowsist rääkima blogis?

Iga graafik ja küsimus väärib üksikasju, nii et ma teen video kanalil iga tulemuse paremaks selgitamiseks ja kõigi nende andmete kohta oma arvamuse andmiseks. Mulle meeldib, et kahe aasta pärast on meil vaatajaskonna põhjal kuvatavad järjepidevad andmed, mis aitab meil mõista ka seda, mida meie publik otsib ja meeldib.

Nüüd saate osaleda ajaveebikommentaaride kaudu ja öelda, mida arvate küsitlusest, millised andmed tundusid teile huvitavad ja mis võivad teid üllatada ja miks. Osalege, siis saan videot kõige paremini oma analüüsiga kommenteerida.

Oota videot ja näeme hiljem!