STAYAWAY COVID: Portugali rakendus on testinud integratsiooni Google’i ja Apple’i API-dega

Töö algas paar nädalat tagasi, ĂĽhendades rahvusvahelised töörĂĽhmad, Google’i ja Apple’i meeskonnad ning organisatsioonid, kes on mobiliseerunud rakenduste väljatöötamiseks, mis aitavad kontakte registreerivate rakenduste abil kontrollida COVID-19 pandeemia levikut, kuid mille eesmärk on tagada kasutaja privaatsus. Sellele keskendub INESC TECis väljatöötatav rakendus STAYAWAY COVID ja kõik nad viitavad sellele, et just see rakendus saab Portugalis valitsusasutustelt selle kontakti jälitamise eest pitseri.

Eesmärk on, et Portugalil oleks kontaktide jälgimise rakendus, mis sarnaneb teiste riikide seadistustega ja mida saab installida kodanike mobiiltelefonidesse, et turvaliselt registreerida ja tagada privaatsus, nakatunud inimesega lähedased olukorrad nakatunuga , saab neid hoiatada ja testimiseks suunata.

Ametivõimud on näidanud, et see rakendus on oluline vahend viiruse leviku tõkestamiseks ja see töötab koos nakkusolukorras arstide juba kontaktide tuvastamisega, mis võimaldab tuvastada vähem usaldusväärseid inimesi. 2 meetri kaugusel, üle 15 minuti, viimase 15 päeva jooksul, kuid identiteeti ega geograafilist asukohta avaldamata, nagu asjaosalised on mitu korda rõhutanud. Sellegipoolest on eraelu puutumatuse pooldajate vastupanuliikumine, mille tulemuseks on algatused rakenduse vastu.

STAYAWAY COVID välikatse järgmisel nädalal

Avalikustades, et API, mis võimaldab arendajatel integreeruda Google’i ja Apple’i operatsioonisĂĽsteemidega, on valmis, võttis SAPO TEK ĂĽhendust arendustegevuse olukorra väljaselgitamiseks INESC TECiga. Francisco Maia, ĂĽks tehnilist arengut juhtiv teadlane, selgitas, et töö jätkub, kuid “kahtlemata testib rakendus STAYAWAY COVID rakendusesisest täielikku integreerimist”, ĂĽtles ta ja lisas, et “ootame lähipäevil järgmist: saab avaldada meie välikatsete tulemusi ”.

Kohapealsed testid on läbi viidud INESC TEC meeskonnaga ja mõningaid tulemusi on jagatud, kuid nĂĽĂĽd on neil iOS-i ja Android-i API-dega täiendav tugevdamine. Kuid valideerimisel on endiselt probleeme peamiselt seetõttu, et on olemas palju tööriistu, mis toetavad mõlemat operatsioonisĂĽsteemi ja mis vajavad rohkem testimist. “Valideerime erinevaid koreograafiaid,” selgitab Francisco Maia.

API arendusprotsess on valideerimise osas sõltumatu ja sellel on teatud tehnilised ĂĽksikasjad, kuid STAYAWAY COVID meeskond on olnud ĂĽhenduses Google’i ja Apple’i tehniliste ĂĽhenduspunktidega, et kiiresti saada privilegeeritud juurdepääs erinevatele väljaannetele, integreerimise teostamiseks. Lõpliku versiooni jaoks on vaja valitsuse tuge, mida Google ja Apple nõuavad, et igas riigis oleks ainult ĂĽks kontaktide jälgimise rakendus.

Seega on olemas ka teadus-, tehnoloogia- ja kõrgharidusministeeriumi ning FCT-d puudutavad kontaktpunktid, kellega INESC TEC ja Porto ülikooli rahvatervise instituut on algusest peale koostööd teinud. Pidage meeles, et rakenduse arendamise väljakutse viidi läbi spetsiaalses laboris ja selle projekti jaoks valiti INESC TEC.

Integreerimine meditsiinikoodeksitega ja rahvusvaheline koostalitlusvõime

SAPO TEK-i kĂĽsimusele selle kohta, kuidas kinnitatakse COVID-19 suhtes positiivse testi teinud inimese kontakte, tunnistas Francisco Maia SAPO TEK-ile, et lahendada on veel mõned tehnilised probleemid ja arendusmeeskond töötab asjakohaste ĂĽksustega. “Koodi esitamine peab olema ainult arsti või tervishoiuasutuse poolt, et nakatunud kasutajad saaksid serverit valideerida,” selgitas ta.

Praegu soovitakse arstide ja teiste tervishoiuasutustega koos mõista, kuidas integratsioon saavutatakse. “Võimalikke punkte on mitu,” tunnistas ta.

Rahvusvahelise koostalitlusvõime jaoks tõhustatakse protsessi ka ĂĽhenduse loomisega DP ^ 3T sĂĽsteemiga ja mitme riigi ĂĽhiste jõupingutustega, tuginedes asjaolule, et serverites kasutatavad protokollid on samad, ning Google’i ja Apple’i ĂĽhiste API-de abil.

Kuidas on lood tõstatatud turvalisuse ja privaatsusega? Francisco Maia rõhutas, et STAYAWAY COVID-i eesmärk on ainult kontaktide jälgimise ulatuse piiramine ja et oleme algusest peale pĂĽĂĽdnud tagada kogu kasutaja turvalisuse ja privaatsuse rakenduse arhitektuuri ja selle rakendamise viisidega. “Tahame selles osas väga kindlalt seista,” kinnitas ta, lisades, et sel põhjusel saavad kasutajad näha rakenduse kujundust, avalikult avaldatavat koodi ja olla kursis ka avaliku iseloomuga mõju-uuringutega.

Täiustatud rakenduste ökosĂĽsteemi idee ja 1App4PT töörĂĽhma kohta ĂĽtlevad teadlased, et INESC TEC on kontaktis erinevate selle teemaga tegelevate ĂĽksustega, kuid STAYAWAY COVID keskendub jätkuvalt kontaktide jälgimisele ega jätka sĂĽmptomite uurimist – teed, mida järgib teine ​​rakendus.