Stephen Hawking suri 76-aastaselt. Reaktsioonid toovad esile inspireeriva geeniuse pärandi

Kuulus Briti astrofĂĽĂĽsik Stephen Hawking suri täna, kolmapäeval, 76-aastaselt Suurbritannias Cambridge’is asuvas kodus ja perekonna pressiesindaja sõnul oli teadlane kodus ja “rahus”.

Briti fĂĽĂĽsiku surma kinnitas tema poegade Lucy, Robert ja Tim välja antud märkuses, milles öeldi, et nad on “väga kurvad”, kuid nende pärand elab veel aastaid. “Tema julgus ja otsusekindlus koos sära ja huumoriga on inspireerinud inimesi kogu maailmas,” ĂĽtlesid nad.

Cambridge’i ĂĽlikool on rõhutanud ka tänase tunnustatud teadlase rolli, rõhutades, et see on “inspiratsiooni miljonitele inimesteleJa see jätab maailmale “unustamatu pärandi”.

Hawking on Cambridge’i ĂĽlikooli ĂĽhe kolledĹľi liige, mis avab täna kaastundeavalduse ja kes oma veebisaidil mäletab teadlase fraasi “Vaata tähti ja mitte oma jalgu”.

Ăślemaailmse veebi isa Tim Berners-Lee reageeris oma Twitteri abil fĂĽĂĽsiku surmale, kus ta ĂĽtles, et maailm “on kaotanud oma kolossaalse meele ja erakordse innukuse”.

tek stephen “data-title =” tek stephen – Stephen Hawking suri 76-aastaselt. Reaktsioonid toovad esile inspireeriva geeniuse pärandi – SAPO Tek “> Stephen Tech

Portugalis kurtis Coimbra ülikooli professor Carlos Fiolhais Stephen Hawkingi surma üle, keda ta pidas “meie kõigi võrdlusfiguuriks”. See on näide kellestki, kes suutis oma aju võimekust treenida kõigist kehapiirangutest hoolimata (…) Ta on keegi, kes julgeb silmitsi seista suurte saladustega, nagu maailma algus, „suur pauk” ja must auk ”, mida rõhutati ülehomme Carlos Fiolhais.

Tasub meeles pidada, et eelmise aasta novembris ja pärast seda teha doktoritöö tasuta allalaadimiseks kättesaadavaks1966. aastal esitletud teadlased esitasid veebi tippkohtumisel avatud õhtu ideed tehisintellekti rollist meie ühiskonna tulevikus, unustamata paari ettevaatlikku sõna eetika ja kontrolli vajalikkuse kohta.

“Me ei saa ennustada, mida me suudame saavutada, kui tehisintellekt suurendab meie endi meelt, kuid võib-olla saame selle uue tehnoloogilise revolutsiooni vahendite abil kaotada osa loodusmaailma industrialiseerimisega tekitatud kahjudest,” ĂĽtles professor.

NASA liitub ka paljude leinavate Stephen Hawkingi kaotusega: “jätkata mikrogravitatsioonis nagu ĂĽliinimene lendamist, nagu ta 2014. aastal kosmosejaamas astronautidele ĂĽtles”, seisab Twitteris.

tek nasa “data-title =” tek nasa – Stephen Hawking suri 76. eluaastal. Reaktsioon tõstab esile geeniuse pärandit, mis inspireerib – SAPO Tek “> Tek nasa

Kuid mitte ainult füüsilises maailmas paistis silma Albert Einsteini ajast kuulsaim teadlane. Füüsikut nähakse ka popkultuuritähena, kes on kogunud erilisi esinemisi sarjades nagu The Simpsons, Futurama, Star Trek ja Big Bang Theory. Viimases oli Hawking isegi üks enim viidatud nimesid, nii et mängijate reaktsiooni tema surmale jäljendati kohe sotsiaalvõrgustikes.

tek stephen “data-title =” tek stephen – Stephen Hawking suri 76-aastaselt. Reaktsioonid toovad esile inspireeriva geeniuse pärandi – SAPO Tek “> Stephen Tech

Tegelast Penny kehastav Kaley Cuoco tõi välja, et “tema elu ja karjäär on sarjas sageli teemad”, tänades teda selle eest, et ta on “olnud kõigile inspiratsiooniks”, neuroloog ja näitleja Mayim Bialik, öeldes: “ĂĽlemaailmne lein suurima fĂĽĂĽsilise kaotuse pärast. meie päev “,„ kui läheneme Pi päevale (3.14) “.

Hawking põeb amĂĽotroofset lateraalskleroosi (ALS) – haruldast degeneratiivset haigust, mis halvab keha lihaseid, saavutamata siiski ajufunktsiooni – haigus, mille vastu pole veel ravi. Haigus avastati, kui ta oli 21-aastane ja arsti prognoos oli alles kaks aastat vana. Hawking ĂĽletas kõik ootused ja elas selle haigusega ĂĽle 50 aasta.

“Elan viis aastakĂĽmmet kauem, kui arstid arvavad. PĂĽĂĽan oma aega hästi ära kasutada, ӟtles ta 2013. aasta dokumentaalfilmis“ Hawking ”. “Kuna iga päev võib olla viimane, tahan ma igast minutist maksimumi võtta,” lisas ta.

“Olen 49 aastat elanud enneaegse surma väljavaates, ma ei karda surra, kuid ma ei kiirusta surema, nii palju asju tahan kõigepealt teha,” ĂĽtles ta The Guardianile antud intervjuus 2011. aasta mais.