Genius Bar

Steve Jobs arvas, et Geeniuse baar oli Apple'i endise juhi sõnul "rumal idee" ja et see ei tööta kunagi.

Ma ei usu, et keegi seda väidet vaidlustab Steve Jobs see on geniaalne. Mõni inimene väidab, et ta ei tea arvutitest kuigi palju (see roll kuulus tema varasele Apple'i kolleegile Steve Wozniakile); on inimesi, kes kiruvad teda tema vastuolulise käitumise eest aastaid; kuid keegi ei saa öelda, et tema geniaalne mõistus ei juhtinud Ma maailma tippu mitte ühel, vaid kahel korral.

Isegi geeniused teevad aeg-ajalt vigu. Töökohtade vale panustamise kohta on palju räägitud, nagu Apple Lisa või Power Mac G4 Cube, kuid tänu intervjuule Apple Storesi endise juhi, Ron Johnson, nüüd on meil ka näiteid ideedest, millele Jobs algselt vastu oli ja seejärel tohutu edu saavutas: Geeniuse baar.

Geeniuse baar

Taskuhäälingusaatel Kodeeri dekodeeriminekoos ajakirjaniku Kara Swisheriga, meenutab Johnson Apple'i ametlike kaupluste arendamist ja Jobsi esialgset reaktsiooni ideele Geenius, töötajad, kes on spetsialiseerunud tehnoloogiale, mis teenindab kliente, lahendab probleeme, teeb viivitamatuid parandusi ja vastab küsimustele. Näib, et ühele Ma asutajatest idee üldse ei meeldinud ja ta ei pidanud seda paljutõotavaks:

Mäletan saabumise päeva ja rääkisin Steve'iga Genius Bari ideest ja ta ütles: See on nii loll! Ja see ei tööta kunagi! "() Ta ütles, Ron, sul võib olla õige idee, kuid see on suur probleem: ma pole kunagi kohanud kedagi, kes tunneb tehnoloogiat, kes teab, kuidas inimestega suhelda. Nad kõik Geeks! Võite seda nimetada Geek Bariks.

Johnson pidi siis oma ĂĽlemust idee elluviimisel veenma.

Nii et ma ütlesin, Steve, täna kasvasid 20-aastased poisid hoopis teises maailmas. Nad kõik teavad tehnoloogiat ja neid, kes käivad kauplustes tööl.

Nagu näeme, on Johnsonil sel hetkel õigus. Aastatuhande vahetusel ei piirdu tehnoloogia enam ainult väikeste gruppidega Geeks, mille Jobs ise klassifitseeris, peites oma vanemate garaažis universaalahela ja puldi; ei, Interneti tulekuga on teaduslik juurdepääs tehnoloogiale viimastel aastatel dramaatiliselt kasvanud ja ühtäkki on arvutitest aru saamine muutunud millekski lahe See on noorte seas soovitav.

Ilmselt assimileeris Jobs Johnsoni argumendi väga kiiresti: järgmisel päeval oli ta registreerinud kaubamärgi "Genius Bar" ja kinnitanud selle juurutamist Ma kaupluses. Kogu loo vältel: Genius Baarist sai Apple Stores "tapjaressurss", saate spetsialistidelt auhindu ja auhindu. Jaemüük kogu maailmas ja tähistab tänapäevani esindatust kõigis Ma müügipindades kogu maailmas, seda nii traditsioonilises vormingus kui ka uutes iteratsioonides, näiteks Genius Grove. Apple Village Mall'i või Apple Morumbi ametnikud tõmbasid iga päev juukseid välja, proovides mitu kuud varem kauplustes Genius Bari tulutult tulistada.

Steve, sa ei teinud seda õigesti

(Maci kultuse kaudu