Steve Wozniak unistas iTunesist Androidi

Hiljutises intervjuus Slashdotile naasis Apple’i asutaja Steve Wozniak, et teha uusi kommentaare praeguse tehnoloogiaturu kohta ja ĂĽtles, et loodab, et Apple ehitab iTunes’i Androidi versiooni.

Wozniak ĂĽtles, et hindab Apple’i toodete kvaliteeti, kuid tunneb, et tal on vastakad tunded. “Kasvasin ĂĽles vabaduse ja tehnoloogia jagamise põhiväärtuste juures,” ĂĽtleb Woz, meenutades, et kunagi oli tema käes seade, mida AT&T pidas ebaseaduslikuks.

Personaalarvuti looja ĂĽtles ka, et tema arvates peaks tehnoloogia pakkuma ruumi laiemale konkurentsile, võimaldades inimestel pääseda juurde uuendustele nagu iTunes’i pood, olenemata sellest, mis platvormil on.

“Kui mäletate, siis portisime iTunes’i Windowsi. Oleme lähenenud 100% -le maailmaturust ja selle integreeritud sĂĽsteemiga on alanud Apple’i ajastu. Miks siis mitte tuua iTunes Androidi? Kas keegi on lähedal? Ma armastan Apple’i ja iTunes’i tooteid, kuid soovin, et see oleks ka minu Androidis, “ĂĽtles ta.

Oma isikliku eelistuse kohta avatud või suletud tarkvara osas ĂĽtles Woz, et toetab “suuremat avatust”, mille tugi ulatub jailbreak-kogukonnast Androidini. “Androidis saate teha asju oma lõbuks ja levitada seda kogu maailmas ning see on väga motiveeriv,” ĂĽtles Wozniak viidates Google Play poele.