#StopHateForProfit: kuidas reklaamiboikott soovib muuta viisi, kuidas Facebook vihkava sisuga käitub

See, kuidas Facebook käitus vihkamise ja väärinfo juhtimisel, pani enam kui 100 kaubamärki peatama oma reklaamitegevuse juulikuu jooksul Mark Zuckerbergi juhitud ettevõtte platvormil, liitudes kampaaniaga #StopHateForProfit

Viimase nädala jooksul on mitu ettevõtet, nagu Mozilla, Verizon, The North Face, Ben & Jerry’s ja Coca Cola, ĂĽhinenud vaba ajakirjanduse ja Common Sense Media juhitud liikumistega koos kodanikuõiguste eest võitlevate aktivistide rĂĽhmadega, nagu näiteks Assotsiatsioon. National for the Advancement of People of Color (NAACP), värvimuutus ja laimamise vastane liiga.

Unilever, kellele kuuluvad ühed suurimad tarbebrändid, on üks uuemaid, kes boikottis osaleb. Lisaks Facebookile ja Instagrami on ettevõte otsustanud, et peatab oma reklaamimise Twitteris.

Oma avalduses teatas Unilever 26. juunil, et “polariseeritud valimisperioodil USA-s on veel palju teha, eriti lõhesid ja vihakõnet propageeriva sisu osas”. Ettevõte rõhutas, et täna sotsiaalvõrgustikes reklaamimise jätkamine “ei too ĂĽhiskonnale ja ĂĽhiskonnale väärtust”.

Kuigi mitmed #StopHateForProfit kampaanias osalenud kaubamärgid kohustusid juulis kõnealusel platvormil mitte reklaamima, otsustas Unilever peatamise säilitada kuni 2020. aasta lõpuni.

Kasvades survet ja Facebooki aktsia börsil langes pärast Unileveri otsust 8%, läks Mark Zuckerberg Facebooki ja teatas, et suhtlusvõrgustik astub uusi samme vihakõne ja desinformatsiooni leviku peatamiseks.

Seda tehes lisab Facebook väljaannetes hoiatussõnumi, mis rikub sotsiaalvõrgustike põhimõtteid, kuid see on ĂĽldsuse huvides, sarnaselt Twitteri sammudega. “Me lubame inimestel jagada sisu selle hukka mõistmiseks,” selgitas Mark Zuckerberg ja kinnitas, et “see on oluline osa sellest, kuidas me arutame seda, mis on meie ĂĽhiskonnas vastuvõetav”.