Streaming on juba vastutav peaaegu poole kogu maailmas muusikamĂĽĂĽgist saadava tulu eest

On mitmeid turuanalĂĽĂĽse, mis tõestavad voogesituse edukust USA muusikatööstuses – eelmisel sĂĽgisel oli tehnoloogia osa juba peaaegu 75% sektori teenitud tuludest -, kuid IFPI Global Music Reporti viimane number kinnitab nähtuse globaalset mõõdet. Uuringute kohaselt kasvas voogesituse kaudu saadav tulu 2018. aastal 34% ja lõpuks oli see võrdne 47% -ga kogu maailmas toodetud kookidest.

Tasakaalus on muusikatööstus kogu maailmas teeninud hinnanguliselt 19,1 miljardit dollarit. Pange tähele, et see näitaja võtab arvesse ainult salvestatud muusikaturgu, seega ei lähe saated matemaatikas arvesse.

2019. aasta IFPI ülemaailmses muusikaraportis teatati ka, et see segment kasvas 2018. aastal umbes 10%, mis on positiivne saldo peamiselt tänu voogesituse tarbimisele. Kuid see tehnoloogia viis allalaaditavate toodete füüsilise ja digitaalse müügi vähenemiseni.

Voogesituse edukust põhjendab tasulise tellimusmooduli kasv, mis 2018. aastal oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 32,9% suurem. Reaalselt räägib IFPI eelmise aasta lõpus 255 miljonist maksvast kasutajast.

Mis kõige tähtsam, pidage meeles, et voogesituse müük ületas 2015. aastal CD-dega müüki.