Sügisene pööripäev: aastaaegade vahetamine Google Doodle'i võitmiseks | Internet

Sügisene pööripäev: aastaaegade vahetamine Google Doodle'i võitmiseks | Internet

Kui suvi lõppeb ja lõunapoolkeral algab sügis, saab sügispäev pööripäev võita Google'i saidil auhindu. Sel kolmapäeval ilmunud Doodle'is (20) on näha kõik kuivad lehed planeedil Maa ja otsingu logo on kujundatud okste ja kollakate lehtedega. Seda kujundust kuvatakse Lõuna-Ameerika, Austraalia ja Uus-Meremaa eri riikide Google'i kasutajatele. Doodle'i klõpsamisel suunatakse kasutajad jaama jaotise otsingulehele.

Google+ lõpp: mida peate teadma enne võrgu surma

1 / 2Doogle tähistab Google'i fotode avalehel lõunapoolkeral sügise ekvivalentsi: Reproduo / Google

Doogle tähistab Google'i fotode avalehel lõunapoolkeral sügise ekvivalentsi: Reproduo / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Mis on sĂĽgisene equincio?

Võrrandid toimuvad kaks korda aastas, kui Päike asub otse ekvaatoril, põhjustades planeedi kõigis piirkondades sama palju valgust ja pimedust. Täna on päeval ja ööl sama kestvus – 12 tundi, sõltuvalt päikese heledusest.

Kui lõunapoolkeral tähistab sündmus suve lõppu ja sügise saabumist, siis põhjapoolkeral tähistab Equincio kevade algust. Septembris pöörab hooaeg poolkera vahel vastupidist: lõunas on kevad ja põhjas sügis.

Sügisel väheneb päikesevalguse sagedus järk-järgult, muutes päevad väiksemaks kui öö. Sügis algab ametlikult kolmapäeval kell 18.58 ja kestab 21. juunini, kui algab talv, kella 12.54-ni.

Muud logod kogu maailmas

Google tähistab ka kevadise pööripäeva saabumist põhjapoolkera riikidesse. Kujundus, mida näidatakse Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Aasias, näitab suuri lilli, mis kasvavad planeedilt Maa, ja sõna Google tähistavad oksad ja lehed.

2-st 2-st tähistab Google otsingumootori lehel Doodles'iga ka põhjapoolkera kevadist pööripäeva Foto: Reproduo / Google

Google tähistab ka kevadist pööripäeva põhjapoolkeral Doodle'iga fotootsingumootori lehel: Reproduo / Google

Pärsia uut aastat tähistav pidu Noruz, Doodle'i teema, mida täna näidatakse Iisraelis, Pakistanis, Kasahstanis, Usbekistanis, Türkmenistanis, Aserbaidžaanis ja Kõrgõzstanis. Pidu tähistab looduse uuenemist ja võidab illustratsioone lillede, liblikate ja lepatriinudega Google'i nime ümber.

Mitmes Aafrika riigis mäletab Doodle egiptuse luuletaja Gamila El Alaily 112. sünniaastapäeva. Google on loonud kunsti ka selleks, et esindada Tuneesia riigipäeva ja Hollandi provintsivalimisi, mis toimuvad sel kolmapäeval.

Mis on parim Google Doodle? Arvamused TechTudo foorumis.

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu