Suhted 5G-võrkude toega Intel Souri ja iPhone’iga saabuvad alles 2021. aastal

Asjad, mis kindlasti ei tundu head Intel. Vähemalt Apple’i kaasavate ettevõtete puhul – mis peab kahtlemata olema ĂĽks kiibigigandi suurimaid kliente.

Lubage mul selgitada: lisaks ĂĽleminekule, mis hõlmab peaaegu kindlasti kiipe, mis nĂĽĂĽd moodustavad Maci (kuulujutud näitavad, et Apple kasutab oma arvutites ka oma protsessoreid, nagu nutitelefonide, tahvelarvutite, nutikellade jne puhul – seni, kuni Intel seda juba teab. ), kasutab Apple mingil hetkel oma toodetes ka oma modemi.

Kuna projekt on ettevõttes endiselt embrĂĽonaalne, on Intel selles ettevõtmises täna Apple’i suurepärane partner – lõppude lõpuks on lahing Qualcommiga täies hoos ja tõenäoliselt ei lahene see niipea. Idee andmiseks on Apple’i uusimatel seadmetel (iPhone XS, XS Max ja XR) ainult Inteli modemid.

See tähendab, et alates 2017. aastast teame, et Apple töötab Inteliga 5G modemi jaoks iPhone’is; viimastes selle teemaga seotud uudistes teatas tootja, et tema 5G kiip jõuab turule aastal 2020. Kuid siiski ei läinud plaanipäraselt, vähemalt vastavalt Kiire seltskond.

Vaatamata ettevõtte väidetele edastab idee, et Intel on oma 5G kiibi väljatöötamisel plaanis, Kiire seltskond ĂĽtles, et ta oli XMM 8160 modemile määratud tähtajast mööda läinud, väidab olukorrast teadlik allikas. Ja see eeldatav tähtaja hilinemine (ta peab 2019. aasta keskel Apple’ile osad tarnima ja kiibid peaksid olema valmis 2020. aasta alguseks, et järgmise aasta iPhone’id saaksid selliste ĂĽhendusvõimalustega käivitada) rikub suhet, muutes Apple kaotada usk oma partnerisse.

Muidugi pole Apple selles loos pühak. Sõiduki sõnul on see tingimus Inteli võimele kõike õigeaegselt arendada ja toota. Lisaks pidas see läbirääkimisi palju väärtust ja ei jätnud Inteli jaoks palju ruumi. Ja lisaks sellele nõuab see endiselt täielikku prioriteeti teiste klientide ees.

Intel aktsepteerib seda nõuet lihtsal põhjusel: selle kiibitegemisplatvormi ehitamine on väga kallis – Intel kasutab 2018. aasta iPhone’ides kasutatavate 7560 modemite jaoks 14 nanomeetrilist protsessi, kuid nĂĽĂĽd peab konkurentsiga sammu pidamiseks liikuma 10nm ja seejärel 7nm protsessi juurde. Apple’i omamine kliendina on atraktiivne just seetõttu, et see on võimalus hoida tehaseid klientide nimekirja jaoks samade osade suurte tellimustega hõivatud.

Probleem on selles, et kuna Apple vajas prioriteeti, siis Intel pidi selle kõigepealt tootma, jättes oma kõige tulusamad lepingud hilisemaks – ja see on ettevõttes tekitanud mõningaid sisemisi konflikte.

Apple’i modem ise

Paralleelselt jätkab Apple oma modemite käivitamist; juba seekord 1000–1200 inseneri vahel keskendus nende komponentide tootmisele, paljud neist Intelilt ja Qualcommilt, kes töötasid Apple’i rajatistes San Diegos.

Ka vastavalt Kiire seltskond, arendustoimingud suurenevad väga kiiresti ja näeme, et 2021. aasta iPhone on juba varustatud Apple’i disainitud ja TSMC või Samsungi toodetud modemiga. Kuid aastaks 2020 on Apple ĂĽsna hädas – isegi otsib selliseid alternatiive nagu MediaTek ja Samsung, kuid ĂĽkski neist pole osutunud elujõuliseks.

Apple’i jaoks on kahtlemata parim lahendus Qualcommiga taas terved suhted; kuid kuna see ei tundu valikuna, võib see endale lubada Inteli “halvatud” 5G modemi kasutamist oma 2020. aasta iPhone’is – või isegi näha, kuidas Apple ootab selle uue võrgu (mida veel arendatakse, pange tähele) toe rakendamist veidi kauem 2021, oma modemiga.

Aeg näitab.

9to5Mac kaudu