Suhted Intel Souri ja 5G-võrkude toega iPhone'iga saabuvad alles 2021. aastal

Asjad pole kindlasti head Intel. Vähemalt on see seotud Apple'i kaasava äriga, mis kahtlemata peab olema üks suurimaid kiipide hiiglaslikke kliente.

Selgitan: lisaks üleminekule, mis hõlmab peaaegu kindlasti kiipi, mis nüüd Mac-i täiendab (kuulujutud räägivad, et Apple kasutab oma arvutis ka omaenda protsessorit, nagu juhtus nutitelefonide, tahvelarvutite, nutikellade jms jaoks. Intel juba teab seda), tulevikus hakkab Ma ka oma toodetes oma modemi kasutama.

Kuna see projekt on ettevõttes alles embrüo, on Intel selles jõupingutuses praegu Apple'i suurepärane partner, jätkub võitlus Qualcommiga sujuvalt ja tõenäoliselt ei jõua see kunagi varsti lõpule. Idee saamiseks on uusimatel Apple'i seadmetel (iPhone XS, XS Max ja XR) ainult Inteli modemid.

Seda öeldes, alates 2017. aastast teame, et Apple töötab Inteli abil iPhone'i 5G-modemitel; viimastes teemaga seotud uudistes väitis tootja, et selle 5G kiip tuleb turule 2020. aastal. Aga asjad ei lähe plaanipäraselt, vähemalt vastavalt Kiire seltskond.

Vaatamata ettevõtte väidetele, mis annavad edasi ideed, et Intel on oma 5G kiibi arendamisel ajakavas, Kiire seltskond ütles, et on olukorra allikate sõnul kaotanud modemi XMM 8160 jaoks määratud tähtaja. Ja see peaks olema hilinenud tähtaeg (ta peab osad Apple'ile saatma 2019. aasta keskel ja kiip peab olema valmis 2020. aasta alguseks, nii et järgmise aasta iPhone saaks käivitada sellise ühenduvõimega) on hapu suhe, muutes Ma kaota oma partneri vastu usaldus.

Muidugi pole Apple selles loos pühak. Sõiduki sõnul tingis see oma tellimuste Inteli suutlikkuse arendada ja toota kõike õigel ajal. Lisaks pidas ta läbirääkimisi paljude väärtuste üle ega jätnud Inteli jaoks palju ruumi. Ja kõige tähtsam on see, et see eeldab endiselt täielikku eelisõigust teiste klientide ees.

Intel aktsepteerib nõudeid lihtsal põhjusel: kiibitootmisplatvormi ehitamine on väga kallis, kasutades 1400 nanomeetri protsessi 7560 modemi jaoks, mida kasutati iPhone 2018-s, kuid nüüd tuleb konkursil osalemiseks liikuda 10nm protsessile ja hiljem 7nm protsessile. Apple'i atraktiivseks kliendiks saamine on tingitud just võimalusest hoida tehas hõivatud klientide nimekirja jaoks samade komponentide suurte tellimustega.

Probleem on selles, et kui Ma vajab prioriteete, peab Intel kõigepealt ise oma tegema, jättes kõige kasumlikumad lepingud hiljem alla ja see on põhjustanud ettevõttes sisemisi konflikte.

Apple'i enda modem

Samal ajal jätkab Apple oma modemi käivitamist; just praegu 1000–1200 inseneri keskendus nende komponentide valmistamisele, paljud neist Intelilt ja Qualcommilt, töötades Apple'i tehastes San Diegos.

Ikka vastavalt Kiire seltskond, arendustegevused suurenevad kiiresti ja näeme, et 2021 iPhone on juba varustatud modemiga, mille on välja töötanud Ma ja mida toodavad TSMC või Samsung. Kuid aastaks 2020 on Apple hädas. Ta otsis isegi selliseid alternatiive nagu MediaTek ja Samsung, kuid ükski neist ei osutunud võimeliseks püsima.

Kahtlemata on Apple'i jaoks parim lahendus jälle Qualcommiga tervislikud suhted; kuid kuna see ei tundu olevat võimalus, on võimalik, et Intelilt saab "halvatud" 5G-modemi iPhone 2020 abil või näeme isegi Apple'i ootamas veidi kauem, et rakendada selle uue võrgu (mis on alles arenemise algusjärgus, hea märkida) jaoks 2021, oma modemiga.

ReĹľii aeg

läbi 9to5Mac