Sünnituse lõppedes langes Interneti-kõne ja andmekõnede arv

Teleskoobid kestavad enamiku õpilaste jaoks kuni õppeaasta lõpuni ja kaugtöö on paljude spetsialistide jaoks endiselt “uus normaalsus”, kuid edasijõudmatuse teise etapi korral teatab Anacom juba sidetarbimise vähenemisest. , kõnes ja andmesides, isegi kui eelmisel nädalal oli kasv. 18.-24.mai nädalal langes elektroonilise side liiklus võrreldes eelmise nädalaga, andmeside 7% ja kõne 2%.

„Pärast märkimisväärset kasvu pärast pandeemia väljakuulutamist ja hädaolukorra algust näib liiklus olevat langustrendi suunas jõudnud, olles saavutanud hääletuste puhul minimaalse väärtuse analĂĽĂĽsitud nädala jooksul alates 2. nädalast kuni 3. augustini 08 ja alates hädaolukorra algusest. ristandmed “, ĂĽtles Anacom.

See langus oli fikseeritud andmeside osas suurem, langedes 7%, samas kui mobiilsides langes pandeemia väljakuulutamisele eelnenud nädalaga võrreldes 3%. Kõneliikluse osas vähenesid nii mobiil- kui ka fikseeritud hääled vastavalt 2 ja 5%.

Sellegipoolest on andmeliiklus endiselt 40% suurem kui COVID-i eelsel perioodil19, kusjuures andmed moodustavad endiselt ĂĽle 95% koguarvust.

Anacom teatab ka Interneti-ühenduse kiiruse hindamiseks NET.mede tööriista vähesest kasutamisest. 18.-24. Mai 2020. aasta nädalal registreeriti fikseeritud elamute juurdepääs päevas keskmiselt 4021 testi, mis on 14% vähem kui eelmisel nädalal. Peamine ajakava kestab kella 14–17, väikese tipuga kell 15, mis sideametnike sõnul kajastab ka kaugtöö ja kaugõppe mõjusid.

Kuigi kaebusi esitati vähem, esitati elektroonilisse kaebuste raamatusse 1 956 kaebust sideteenuste kohta, kusjuures kaebuste arv kasvas seoses teenuste tühistamise, Interneti-kiiruse ja seadmetega. Andmete kohaselt olid kasutajad jätkuvalt kõige rohkem kaebusi lepingute haldamise, teenuse tühistamise ja talitlushäirete pärast ning Vodafone oli operaator, keda mainiti teist nädalat järjest kõige sagedamini.

Samuti on langenud pakiteenuste postiliiklus, mis on jõudnud tipptasemele pärast hädaolukorra lõppu ja deflatsiooni algust.

Toimetuse märkus: uudiseid on täiendatud lisateabe ja graafikaga. Viimati uuendatud kell 11.37