Surve süsinikdioksiidi heitmete vähendamiseks: Google ja Amazon panustavad keskkonnasäästlikkusele

Surve süsinikdioksiidi heitmete vähendamiseks: Google ja Amazon panustavad keskkonnasäästlikkusele

Ăślemaailmne kliimastreik on kogunud tänavatele tuhandeid meeleavaldajaid enam kui 150 riigis, et hoiatada suurettevõtteid ja maailmariike kliimamuutuste probleemist. Kuna keskkonnastreigis osalevad mitmed Google’i ja Amazoni kaasautorid, on tehnoloogiahiidud hakanud tundma survet oma strateegia muutmiseks.

Tähestikuettevõte teatas, et on oma tegevuse keskkonnasäästlikkuse tagamiseks astunud mitmeid samme. Google’i tegevjuhi Sundar Pichai sõnul investeerib ettevõte ettevõtte ajaveebi postituses ĂĽle 2 miljardi dollari taastuvenergia infrastruktuuri Ameerika Ăśhendriikides, Lõuna-Ameerikas ja Euroopas.

1600-megavatine taastuvenergia pakett koosneb 18 uuest lepingust, mis hõlmavad miljonite päikesepaneelide ja sadade tuuleturbiinide ehitamist. Tegevjuhi sõnul on see ettevõtte suurim panus süsiniku jalajälje vähendamiseks.

Lisaks investeeringutele tehisintellekti ja tehnoloogiasse keskkonnaprobleemide lahendamiseks on Google teatanud, et annab organisatsioonidele kaks toetust, ühe Ameerika Ühendriikides ja ühe Euroopas, mille eesmärk on laiendada puhtale energiale juurdepääsu ülejäänud maailmale. Äri tüüp.

Kuid Google pole ainus ettevõte, kes üritab oma tegevust keskkonnasõbralikumaks muuta. Amazoni tegevjuht Jeff Bezos teatas Washingtonis toimunud konverentsil, et e-kaubanduse hiiglane on loonud keskkonnaalase pühendumuse kava. Projekti eesmärk on saavutada aastaks 2040 süsinikuneutraalsus, mis on 10 aastat enne ÜRO Pariisi lepingus kavandatud eesmärke.

CNBC kirjutatud uudiste kohaselt investeerib Amazon selle kohustuse osana 100 000 elektrilise kaubiku ostmisse, plaanides mitte ainult aidata ettevõttel, kus ta töötab, keskkonnamõju vähendada, vaid julgustada neid ka teie missioonist kinni pidama.