SUSE toetab finantssektorit avatud lähtekoodiga tarkvara määratletud infrastruktuuriga

Finantssektoris toimub digitaalse muutuse hetk, kus on rohkem automatiseeritud organisatsioone, ühendatud süsteeme ja rohkem kliente, mis toob kaasa uue, usaldusväärsema ja skaleerituma finantsjuhtimise mudeli. Avatud lähtekoodiga tarkvara pioneer SUSE vastab segmendiagentuuride vajadustele läbi avatud lähtekoodiga tarkvara määratletud infrastruktuuri, mille võimaldab ettevõtte pakutav platvorm.

Alates 1992. aastast, kui SUSE käivitas oma esimese Linuxi jaotuse – hilisema nimega SUSE Linux Enterprise Server -, on ettevõte oma toodete ja teenuste pideva täiustamisega aidanud suurendada oma klientide toetuse taset. See operatsioonisĂĽsteem on turvaline ja maailmatasemel avatud lähtekoodiga server.

SUSE Linux Enterprise Server aitab uuendustel kiiremini uute tehnoloogiatega kohaneda, suurendab süsteemi töökindlust ja vastab turvanõuetele. Lisaks on võimalik luua kiire IT-infrastruktuur.

Koos kaasaegse infrastruktuuriga on vaja võimaldada andmehaldusel – ĂĽha suurematel ettevõtetel – vähendada keerukust ja taastada kontroll. Sel põhjusel on finantssektori jaoks ĂĽks soovitatud lahendusi Linuxi jaoks välja töötatud SUSE Manager, mis vähendab lisaks DevOpsi kasutuselevõtmisele IT-infrastruktuuri haldamise kulusid. See ĂĽhtne, tsentraliseeritud lahendus võimaldab ka igakĂĽlgset Linuxi sĂĽsteemi terviklikku haldamist, olgu see siis konteiner, virtuaalne masin, fĂĽĂĽsiline, avalik pilv või IoT.

Need kaks lahendust võimaldavad avatud lähtekoodiga tarkvara määratletud infrastruktuuril täita üha karmimaid sisemisi ja väliseid andmeturbenõudeid. Lisaks kliendibaasi laiendamise ja uute digikanalite kasutuselevõtu võimaldamisele pilveplatvormide kaudu.

Digitaalne transformatsioon praktikas

Need ja muud lahendused IT-infrastruktuuri digitaalseks muutmiseks toetavad finantssektorit avatud lähtekoodiga tarkvara määratletud intelligentsete haldus- ja salvestuslahenduste osas. Seega saavad organisatsioonid kohandada andmete nõudmistega, laiendada ja pidevalt muuta ettevõtteid skaleeritaval ja vastupidaval viisil, kasutades ühiseid servereid ja traditsioonilisi kettaseadmeid.

PĂĽĂĽdes säilitada klientide jaoks kõrgetasemelist teenindust, valis Brasiilia krediidiĂĽhistute sĂĽsteem (SICOOB) – Brasiilia suurim ĂĽhistu finantssĂĽsteem – SUSE ĂĽheks oma strateegiliseks partneriks oma infrastruktuuri ajakohastamiseks. SICOOB pĂĽĂĽab laiendada ja optimeerida oma finantsteenuseid, tuues enam kui 4 miljonile liikmele kiiresti ja turvaliselt tooteid, mida pakuvad riigi suuremad jaepangad.

“Tänu SICOOBi äritegevuse laienemisele riigi territooriumil peame kasutama tugevat ja skaleeritavat lahendust, mis selle kasvu tagab”, ĂĽtles infotehnoloogia direktor AntĂ´nio Vilaça JĂşnior Sicoobist. Sel ajal oli asutuse töötlemisvõimsuse laiendamiseks alati vaja lisada uusi fĂĽĂĽsilisi servereid.

See fĂĽĂĽsiline laiendus suurendab andmekeskuse haldamise keerukust, läbilaskevõimet ja jahutusvajadusi – mis muudetakse SUSE pakutava tarkvara määratletud infrastruktuuri juurutamise abil vastupidiseks.

Näiteks haldab enamikku töövoogudest SUSE Manager, mis pakub 360-kraadist vaadet ning vähendab oluliselt serverite ja teenuste haldamise aega ja keerukust. “See lahendus suurendab automatiseerimise kättesaadavust ja indeksit, muutes keskkonna väledamaks ja usaldusväärsemaks ning lisaks ettevõtetele vajalike tehnoloogiate lähendamisele.”, SICOOBi IT-infrastruktuuri ja operatsioonide juhendaja DĂŞnio Rodrigues.

SUSE platvormi lahendusi rakendatakse lihtsalt ja nobedalt, mis hõlbustab andmekeskuse ümberkujundamist. Kõige tähtsam on see, et SUSE konsultandid teevad tihedat koostööd teenuseid rentivate ettevõtete meeskonnaga, et võimaldada neil vajalike oskustega toiminguid teha. Kõiki SUSE portfelli lahendusi finantsasutuste digitaalseks muutmiseks esitletakse sektori infotehnoloogia konverentsil CIAB Febraban 2018.

Allikas: SUSE pressiteade.