Suum peatab rakenduse arendamise ja pĂĽhendub probleemide lahendamisele

Kuna paljud peavad järgima, see on Suurenda, veebikohtumiste ja videokonverentside teenust, on viimastel päevadel tõsiselt kritiseeritud mitmete privaatsusega seotud probleemide varjamise eest, sealhulgas kasutajaandmete saatmine Facebooki, vale otsast lõpuni krüptimise nõuete esitamine ning seadme kaamerale ja mikrofonile ebaõige juurdepääs.

Hoolimata sellest meelitab see rakendus sotsiaalmeediatõrjemeetmete tõttu, mis võeti vastu koroona viirus (COVID-19) – täpsemalt jõudis ettevõte 200 miljonit kasutajat eelmisel nädalal iga päev aktiivne.

Muidugi nõuab kogu see nähtavus ja kasvavad teenindussüüdistused Zoomilt vastust, mis on liiga hilja, kuid saabub: eile ütles ettevõtte juht, Eric Yuanavaldas märkuse, mis käsitles mõningaid teenustega seotud probleeme.

Viimastel nädalatel on selle kasutajalaine toetamine olnud ĂĽlekaalukas ĂĽlesanne ja meie ainus eesmärk. Kuid me mõistame, et me pole vastanud kogukonna – ja meie enda – privaatsuse ja turvalisuse ootustele. Nii et mul on kahju ja ma tahan jagada seda, mida me tegime.

Täitevvõimu sõnul on „lapsendamine ulatuslik [do Zoom] põhjustab ootamatuid probleeme ”- kuid pidage meeles, et mõned privaatsusprobleemid olid olemas juba enne rakenduste ulatuslikku kasutuselevõttu.

Me ei kujunda tooteid ennustusega, et mõne nädala jooksul töötavad kõik inimesed maailmas järsku kodus, õpivad ja suhtlevad kodus. Nüüd on meil veelgi laiem kasutajate ring, kes kasutab meie tooteid lugematul hulgal ootamatutel viisidel, pakkudes meile väljakutseid, mida me platvormi esmakordsel loomisel ei osanud ette näha.

Juhtide sõnul nõustub Zoom järgmise 90 päeva jooksul “ressursside kĂĽlmutamisega”, mis tähendab, et ettevõte ei arenda midagi uut enne, kui see on lahendanud kõik praegused funktsionaalsuse probleemid.

Sellisel juhul tugineb teenus kolmandate osapoolte spetsialistide ja Zoomi kasutajate abile, et “mõista ja tagada kõigi tarbijate ohutust”. Samuti kavatsevad nad koostada läbipaistvusaruandeid andmete, kirjete ja sisu taotluste käsitlemiseks.

Yuan tõstis esile ka seda, mida on tehtud kasutajate ohutuse tagamiseks. Nende sammude hulgas ütles ta, et rakendus eemaldas Facebooki SDK koos vastuolulise funktsiooniga, mis võimaldab teil näha, kas suumi aken on kõne ajal fookuses. Samuti parandas ettevõte mitu haavatavust ja uuendas oma privaatsuspoliitikat.

Hoolimata sellest on teenusel veel pikk tee minna, mitte ainult ĂĽlalnimetatud probleemide lahendamiseks, vaid ka äriklientide usalduse taastamiseks – kes vaatavad privaatsuse puudumise kaebuste pärast uuesti Zoomi ĂĽle.

Loodame, et kõik saab võimalikult kiiresti korda!

TechCrunchi kaudu