Suurbritannia natsivastane sõjaväebaas on küberjulgeolekukooli rajatis

Bletchley parki, mis on tuntud ka kui “Station X”, paigaldatakse uus kĂĽberuuringute kolledĹľ – koht, kus II maailmasõja ajal lõhuti natside vägede poolt kinni peetud salajased koodid. Just selles salajases sõjaväebaasis dešifreeris kuulus matemaatik ja krĂĽptograaf Alan Turing Saksa ametnike sõnumeid.

Reutersi andmetel võtab kool esimesel tegutsemisaastal vastu 100 16–18-aastast noort. Õppetöö algus on kavandatud 2018. aasta septembrisse ja 40% õppekavast koosneb küberturvalisuse õppest.

Teatatakse, et see asutus on avaliku ja erasektori partnerluse tulemus ning see on osa Ăśhendkuningriigis riikliku kĂĽberturvalisuse keskuse loomise kavast.

Ă•pilaste valik viiakse läbi skautkatse ja “talentide otsimise” programmi kaudu.

Mitmeid hooneid saneeritakse, sest alates teisest maailmasõjast on Bletchley park valitud hülgamiseks.

Küberturvalisuse ekspertide koolitamine võimaldab vähendada lõhet Ühendkuningriigi võimete ja täna levivate küberohtude vahel, kirjutab The Guardian.

Suurbritannia ajalehe tsiteeritud projekti üks mõtlejaid Alastair MacWillson peab küberohte Suurbritannia valitsuse järjest suuremaks mureks ja et puudus on spetsialistidest, kes suudaksid selle probleemiga tegeleda.