Suurbritannia valmistub videomängudes ĂĽles seadma “rĂĽĂĽstakaste”

Rüüstakastid on videomängudes vaieldav trend. Paljudel juhtudel kasutatakse väljakuid tasulise edenemismehaanikuna, mis põhjustab mängu enda poolt propageeritavas konkurentsis teatavat tasakaalustamatust. Kuid nende rüüstakastide tulusid ei saa täpselt ennustada ja see on tekitanud mõningaid arutelusid selle üle, kas seda mehaanikut võib pidada õnnemänguks või mitte.

RĂĽĂĽstekastid on mõnes riigis juba ebaseaduslikud ja Suurbritannia võib olla järgmine riik, kes need keelab. Kultuuri-, meedia-, kommunikatsiooni- ja spordiministeeriumi uues aruandes leitakse, et osa tööstuse esindajaid kannatab murettekitava aususe puudumise all. IGNi andmetel kirjutas agentuur, et need arvud olid “väga vastumeelsed, kui nad selgitasid, milliseid andmeid nad on sõltuvuse kohta kogunud, mis võib viia selle mehhanismi kasutamiseni”.

Dokumendis jõutakse järeldusele, et selliseid mehhanisme tuleks reguleerida vastavalt hasartmänguseadusele, sest nende kaudu on võimalik juhuslike elementide hankimine pärisraha kaudu.