Suurbritannias toimunud 4G oksjon jäi ootustele alla

Suurbritannias 4G võrgu käitamiseks mõeldud litsentsioksjon ei vastanud valitsuse hinnangule, mis oli tunduvalt alla esialgsete ootuste.

Tulemused avalikustati täna, kus viis ettevõtet andsid riigis neljanda põlvkonna teenuste osutamiseks litsentse.

Enam kui viiekümne vooru järel on kõik kõikjal, Hutchison 3G UK, Niche Spectrum Ventures (BT grupi tütarettevõte), Telefónica UK ja Vodafone jõudnud 4G sagedusteni ning hakkavad sel aastal võrku juurutama, mis eeldatavasti hõlmab peaaegu kõiki riike kuni 2017.

Kokku võitis oksjon pakkumisi 2,34 miljardi naela ehk umbes 2,67 miljardi euro väärtuses, kui Suurbritannia juhi hinnangul oli tulu 3,5 miljardit naela, mis võrdub 3,9 miljardiga.

Kui väärtus on endiselt palju madalam väärtusest, mis tõsteti 2000.

aastal kolmanda põlvkonna (3G) mobiiltelefonide oksjonil, mis selleks ajaks küündis rekordiliselt 22 miljardi naelsterlingini ja põhjustas nii vaidlusi kui ka jõupingutusi makstud käibemaksu tagasinõudmiseks, mis venis mitu aastat.

.

Suurbritannia reguleerivad asutused on sagedustel 800 MHz ja 2,6 GHz sagedustel enampakkumisele pakkunud, mis peaks võimaldama levi laiendamist kiiremini ja väiksemate investeeringutega, ütles Ofcom.

Idee on selles, et 4G moodustab Suurbritannia elanikkonnast 98%, ĂĽletades praeguse 3G leviala.

Vodafone oli ettevõte, kes pakkus enim sagedusi, sai viie paki ja investeeris üle 790 miljoni naela.

4G oksjoniraam

Kõik kõikjal – T-Mobile’i ja Orange’i ĂĽhisettevõte – on suuruselt teine ​​pakkuja, kes kasutab krediiti esimese ettevõttena riigis teenust pakkuva ettevõttena.

Eelmiste volitustega alustatakse eelmise aasta septembris.

Ettevõte on klientide hankimisel ja kuude jooksul kokku puutunud mõningate raskustega.

Jaanuar peaks teenuste hinda alandama.

Ăśhendkuningriigi TelefĂłnica UK pakutud spektriplokk 800 MHz sagedusribal on seotud kohustusega katta 2017. aastaks 98% elanikkonnast hoonetes ja 995 avatud ruumides.

MLL Telecom ja HKT (Suurbritannia) pole litsentsitud.

Ofcom juhtis tähelepanu sellele, et oksjoni viimane etapp tuleb täita spektribaardipakkumiste asukohtade jaotusega, mis on peatselt käes.

Alles pärast seda väljastatakse litsents, kuid eesmärk on teenuse turustamine selle aasta kevadel ja suve alguses.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees