Swift 4.0 ilmus koos mõne täiustuse ja tagurpidi ühilduvusega

Swiftist on saanud üks enimkasutatavaid programmeerimiskeeli maailmas ja see kasvab jätkuvalt

Arendajad kogu maailmas on rahul, kui Apple 2014. aasta ülemaailmse arendajate konverentsi (WWDC) ajal oma uue programmeerimiskeele käivitas, Kiire. Sellest ajast peale, kui Ma pidi uut keelt levitama, tegi ta seda (ja jätkas seda). Ta lõi isegi oma õpperakenduse Swift Playgrounds.

Ja Apple'i edusammud näivad toimivat, sest nagu TIOBE indeks, On Swift juba programmeerimiskeelte loendis, mida arendajad kõige laialdasemalt kasutavad, ja jätkab mitmekordistumist. Edetabel näitab eelmise aasta keelepositsiooni võrreldes selle aastaga.

Tõuske kiiresti TIOBE indeksi edetabelis

Apple'i uus keel, mis 2016. aastal oli 14. kohal, on nüüd tõusnud neli positsiooni, ulatudes 10-ni ja jõudes seega 10 parimat. See fakt on üsna hämmastav, kui mõistame, et see nimekiri on üheksa seas noorim ja kõige kiiremini kasvav. TIOBE analüütikud ei usu siiski, et see edasiminek kaua kestab.

Sel kuul siseneb Swift 10 parimat esmakordselt TIOBE indeksist. Umbes kolm aastat tagasi teatas Apple, et asendab originaalse mobiilirakenduste arenduskeele, "vana" Objective-C, vastsündinud keelega, mille nimi on Swift. Ootused olid algusest peale kõrged, kuid lapsendamine oli aeglane. Ja see juhtub mõjuval põhjusel: eesmärgi C üsna laialdase kasutamise tõttu. Uued rakendused kirjutatakse Swiftis, samal ajal kui vanemad, mis on kirjutatud Objective-C-s, Swifti aktiivselt üle ei viida. Seda näeme ka kliendi saidil. Kuna Swift on mõeldud peamiselt rakenduste arendamiseks Apple'i ökosüsteemis, loodetakse, et selle kasv ei jätku sellel määral.

Swifti kasvades jäi esikoht Javanesele, seda kasutas üle 16% arendajatest. Objective-C, mida Apple eelistas varem, säilitab oma praeguse 16. positsiooni aeglase ja stabiilse languse.

(Maci kultuse kaudu)