Tähelepanu mõjutaja: kehtivad ärisuhtluse reeglid ja neil on õigus trahvidele

Meios e Publicidade avaldas intervjuu tarbijakaitseministri JoĂŁo Torresega seoses mõjutajate kasutamisega toodete ja teenuste reklaamimise viisina. Sekretäri sõnul on digitaalse keskkonna kommertskommunikatsiooni reeglite ja parimate tavade juhend, mis sisaldab mõjutajaid, kellele peavad kehtima samad reeglid. Teisisõnu, nn mõjutajate suhtes, mille hulka kuuluvad YouTube’i videosisu tootjad või need, kes kasutavad sotsiaalseid võrgustikke nagu Instagram, Twitter ja Facebook, kehtivad samad ärisuhtluse reeglid.

Väljaande sõnul seisneb ĂĽks reeglitest kohustuses identifitseerida mõjukate mõjutajate väljaannete reklaam nende sotsiaalsetes võrgustikes mis tähendab sularahamakseid või tootepakkumisi, reise, peatumisi, kogemusi või allahindlusi. Arvesse võetakse ka kõiki väljaandeid, mis sisaldavad linki või sooduskoodi, mis reklaamivad tooteid ja teenuseid, ning need peavad sisaldama identifitseeritavat mõistet Pubi (või # pubi) või muud, mis kehtib “sponsorluse, partnerluse või pakkumise” kohta.

Alaealistele on kehtestatud ka seadusega kehtestatud reklaamipiirangud, näiteks hasartmängud, hasartmängud, alkohoolsed joogid, tervis ja isegi tarbijakrediit. JoĂŁo Torrese sõnul on toote identifitseerimine “reguleeritud reklaamiseadustiku artikliga 8, see kehtib digitaalse domeeni kohta ja mõjutajad peavad selgelt ja selgelt tuvastama Internetis ja sotsiaalvõrgustikes tehtud kommunikatsioonide ärilise sisu”.

See tähendab, et tuvastamise hooletusega seotud süütegude eest rakendatakse trahvi, mis on sätestatud reklaamikoodeksis endas, kuigi mõjutajale pole veel karistust määratud.