Tähestik loobus droonide kasutamisest Interneti kaugetesse piirkondadesse toomiseks ja „muutus“ õhupallideks

Selle nädala alguses teatati, et tähestik kaalub üksuse müümist, mille eesmärk on arendada planeeti haaravat internetti edastavate satelliitide võrku.

Nüüd kinnitab maailma suurima otsingumootori omanikfirma 9to5Google andmetel, et on lõpetanud veel ühe sarnase projekti Titan, mille kaudu kavatsetakse välja töötada päikeseenergial töötavad droonid, mis tiirlevad mööda Maad. ja viige Internet piirkondadesse, kus pole juurdepääsu Grande Redele.

See programm sĂĽndis siis, kui Google ostis 2014. aastal Titan Aerospace’i ja integreeris aasta hiljem X divisjonis omandatud tehnoloogia.

Üksuse allikatele viidates teatas BBC News, et plaanid paigutada mehitamata õhusõidukid planeedil ringi liikumiseks ja Interneti pakkumiseks peatati kohe pärast ühinemist väidetavalt tehniliste ja rahaliste probleemide tõttu.

Tähestiku sõnul soovib ta suurendada oma investeeringuid projekti Loon, mille missiooniks on endiselt Interneti kõigi jõudmine, kuid mis asendab droonid atmosfääriliste õhupallidega, mille tootmiskulud on madalamad.

Titanis töötavad töötajad viidi teistesse tähestiku ja Google’i osakondadesse ning integreeriti teistesse projektidesse, näiteks Loon ja Wing, mis kavatsevad arendada droonide kohaletoimetamist.