Tähestiku juhtimismuutus tekitab sotsiaalvõrgustikes kriitikalainet ja kiitust

Google’i asutajad Larry Page ja Sergey Brin teatasid teisipäeval, et lahkuvad tähestikus juhtimisfunktsioonidest, mille eesistujaks on Google’i praegune tegevjuht Sundar Pichai. Otsus langeb eriti pingelisel ajal mõne ettevõtte töötaja ja tehnoloogiagigandi vahel, kelle reaktsioone sotsiaalvõrgustikes märgati.

Kuna nad uskusid, et tähestik ja Google ei vaja enam kahte tegevjuhti ja presidenti, tegid Google’i asutajad otsuse loobuda ametist pärast seda, kui nad 1998. aastal tehnoloogiagigandi asutasid.

NĂĽĂĽd on Sundar Pichai ĂĽlesanne juhtida ettevõtet, millest on saanud keerukas ettevõte, millel on tohutu jõud kogu maailmas, mis kogu maailmas laieneb. Google’i praegune tegevjuht kiitis oma Twitteri kontol kahe asutaja tööd, öeldes, et just tänu neile juhivad ettevõtet “igavene missioon” ja “igavesed väärtused”, “koostöö ja uurimise kultuuris”, tuginedes ĂĽlaltoodule. “Kindel alus”, mida Google’i tegevjuht soovib edasi arendada.

Siiski on ka neid, kes ei jaga sama arvamust. Novembri lõpus koondas Google neli töötajat eraelu puutumatuse ja isikuandmete kaitse korduvate ja korduvate rikkumiste eest ja nüüd on mõni neist ilmutanud selle otsuse suhtes oma pahameelt.

Ăśks neist on Rebecca Rivers, kes toona peatust oma Twitteri kontol kinnitas. Seekord sĂĽĂĽdistasid endised ettevõtte töötajad asutajaid Google’i ja Tähestiku “hĂĽlgamises”, põgenedes loomingust, mis ei läinud hästi.

Sarnane arvamus on ka Twitteri kontol “Google Walkout For Real Change”, mis sĂĽĂĽdistab ettevõtte asutajat laeva sirgendamise asemel hoopis hĂĽppamises. “Ja ainult töötajad, nagu neli vallandatud, saavad Google’i parandada,” seisis säutsus.

Muudatused ei ole pidurdanud Google’i jälgimispraktikat

Lisaks sisemistele konfliktidele on Google ja Alphabet silmitsi konkurentsi reguleerivate asutuste ja andmekaitseasutuste enneolematu kontrolliga. See juhtub Euroopas, kus Google on juba lisanud trahve ĂĽle 8 miljardi euro, aga ka Ameerika Ăśhendriikides.

Põhja-Ameerika territooriumil on selle jälgimise üks nägu Elizabeth Warren, kes on Ameerika Ühendriikide presidendikandidaat 2020. aasta üldvalimistel. Massachusettsi senaator on tervitanud Larry Pagei otsust kolida, kuid hoiatas, et selline suhtumine ei saa ega vabasta teda vastutusest.

Juhtkonna muutus toimub ajal, mil Google’i emamaja on juba rikkam kui Apple, saades ettevõtteks, kus on kõige rohkem raha kassas, pärast 20 miljardi euro suurust kasvu aastatel 2017-2019. NĂĽĂĽd on lihtsalt vaja oodata, millist mõju see võib ettevõtetele ja ettevõtetele avaldada.