Kas vihma tuleb?  Spotify käivitas uue rakenduse, mis korraldab muusikat teemajaamade kaupa

Taimer, kood ja navigeerimine: Spotifys võib olla varsti uusi funktsioone

Jane Manchun Wong on arvutihuviline, kes on pühendanud osa ajast mitme mobiilirakenduse koodi analüüsimisele. Hiljuti keskendus Wong Spotifyle, et leida haavatavusi ja potentsiaalseid funktsioone, mida ettevõte hiljem avaldab, ja leidis mõned uudised, mis võivad rakendusse jõuda.

Wong näitas oma Twitteri kontol seda, mida ta leidis programmi Android-versioonist. Esimene funktsioon on taimer, mis peatab muusika mängimise teatud aja möödudes automaatselt. Spotify nimetab seda “unetaimeriks”, mis näitab, et see on tuvastanud tarbijate seas kasutamise mustrid. Nii saavad nad oma telefonis muusika mängimise ajaks jätta, kui nad tukastavad, tagades, et Spotify ei tööta kogu öö.

Teine omadus on seotud platvormi sotsiaalse mõõtmega. Vastavalt Wongi avastusele on võimalik luua kiirekoode muusika jagamiseks nutitelefonide vahel. See süsteem töötab nagu meil näiteks Snapchatis või Instagramis, kus on võimalik mobiilseadme kaamerat kasutada teise kasutaja koodi skannimiseks, selle koheseks lisamiseks. Sel juhul toimib tehnoloogia teatud vahemiku kiireks kasutamiseks.

Kolmas funktsioon puudutab Spotify võimalikku integreerimist geonavigatsioonirakendustega, nagu Waze ja Google Maps.

Ehkki Jane Wong on tuntud erinevate mobiilirakenduste koodifunktsioonidesse kaevamise pärast, mis hiljem realiseerusid, võib see juhtum olla reeglist erand. Siiani pole Spotify maininud midagi, mis viitaks nende funktsioonide käivitamisele, seega ei pruugi neid isegi rakendusse integreerida. Nende olemasolu rakenduskoodis on aga hea indikaator ettevõtte kavatsusest.