Taksojuht soovis, et auto teeniks Uberit ja politsei konfiskeeris Cabify

Sõda jätkub, kaotamata hoogu taksojuhtide ja digitaalsete transpordiplatvormide vahel. Portugali taksoföderatsioon (FPT) ja ANTRAL nõuavad, et need teenused ei saaks toimida seni, kuni neil on nõuetekohane luba ja õigus.

Lusa agendi sõnul kohtusid taksosektori esindajad sel teisipäeval siseministeeriumi liikmetega. Lisaks ühistransporditeenuste ebaseaduslikkuse kinnitamisele väidavad FTP ja ANTRAL, et kehtiva seaduse kohaselt on politseijõududel kohustus konfiskeerida Uberi ja Cabify kasutuses olevad autod, samamoodi konfiskeerivad nad ka millise kuriteoga esemed. mida viiakse läbi.

FTP president Carlos Ramos ütles uudisteagentuuriga rääkides, et kuni neil pole nõuetekohast volitust, tuleb selle platvormi töö lõpetada. Ametnik märkis ka, et ta ei olnud nende talituste olemasolu vastu, kuid vastupidiselt asjaolule, et nad tegutsesid väljaspool seadust, garanteeris ta, et kui neid tingimusi ei täideta, liiguvad nii FPT kui ka ANTRAL septembrisse kavandatud meeleavaldustega edasi.

Portugali valitsus valmistub avalikustama rea ​​uusi meetmeid, mille eesmärk on selliste teenuste nagu Uber ja Cabify seaduslik kujundamine, mis peaksid lõpetama taksosektori spetsialistide vaenulikkuse. Nagu TeK on välja andnud, esitatakse need reeglid hiljem sel suvel.

Uber saabus Portugali 2014. aasta juulis.