Täna esitatakse manifest, mis kutsub üles pühenduma teadusele

Dokumendi nimi on “Manifest kriisi vastu – pĂĽhendumine teadusele, kultuurile ja kunstile” ning alates homsest on see veebis, nii et selle saavad alla kirjutada kõik, kes tellivad seal kõlavaid ideid.

Ta väitis, et “lähitulevikus jätkuv (rahvusvaheline) raamatupidamispoliitika õõnestab praeguseid ja tulevasi teadlaste ja kunstnike põlvkondi”. See nõuab samme, mis parandavad riigi noori ja kasutavad ära kvaliteetsete ressursside eeliseid, rakendades selget ja täpselt määratletud strateegiaid kajastavat poliitikat.

Manifest esitatakse täna pärastlõuna lõpus Calouste Gulbenkiani fondis ettekannetes, mis hõlmavad teadlaste Carlos Fiolhaisi, autorite Teolinda GersĂŁo ja Miguel Reali või õpetajate Viriato Soromenho Marques’i, Annabela Rita ja JoĂŁo Caetano sekkumisi.

Üldlehe andmetel avalikustatakse samal istungjärgul konverentsikalender, mis taastab 19. sajandi lõpul toimunud kasiinodemokraatliku konverentsi meeleolu. Uus kasiinokonverents toimub Estorili kasiinos ja selle aasta lõpuks on sellel seitse väljaannet.

Manifest oli reaktsioon valitsuse loovutamistele sellistes valdkondades nagu kultuur ja teadus, mis ilmnes pärast FCT doktori- ja järeldoktori stipendiumide tulemuste teatavaks saamist.

Mõlemal juhul on heakskiidetud taotluste arv väga kaugel esitatud taotluste arvust ja seda tüüpi projektide toetuse keskmisest väärtusest eelmistel aastatel. Valitsus kinnitab, et stipendiaatide arv on palju suurem kui teadusele kulutatud raha.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi