Täna esitletakse Euroopa kvantkommunikatsiooni algatust

Euroopa kvantkommunikatsiooni algatust esitletakse täna teaduse 2019. aasta kohtumise viimasel päeval toimuval kvantarvutite seminaril „Kas olete valmis?“. Üritus toimub kell 14.00 Lissaboni kongressikeskuses.

See algatus põhineb kvantarvutuste valdkonnas strateegiate väljatöötamisel, mis on tekkimas mitmes Portugali sektoris, näiteks rahandus, farmaatsiatooted, tööstus, energia või liikuvus.

Seminari alguses kirjutas teadus-, tehnoloogia- ja kõrgharidusminister Manuel Heitor alla Euroopa Komisjoni esindaja Portugalis Sofia Colares Alvesi juuresolekul kvantdeklaratsioonile (kvantkommunikatsiooni infrastruktuuri koostööraamistik).

Manuel Heitor ĂĽtles, et selle deklaratsiooniga “osaleme aktiivselt tuleviku arengus, tugevdades uuenduslikke Euroopa partnerlusi, mis uurivad teadmiste piire, et hõlbustada uut meediat ja uurida uusi silmaringi Euroopa projektide elluviimiseks”.

See deklaratsioon tähendab allakirjutanute koostööd, et teha koostööd ja pakkuda kogu Euroopa Liidus (EL) integreeritud, turvalist ja kvantkommunikatsiooni infrastruktuuri, mis tugevdab Euroopa teaduslikke ja tehnoloogilisi võimalusi küberjulgeoleku valdkonnas. , kvanttehnoloogia ning tööstuse konkurentsivõime ja strateegiline autonoomia.

Praeguses allakirjutanute nimekirjas liitub Portugal teiste ELi liikmesriikidega, nagu Belgia, Saksamaa, Itaalia, Luksemburg, Malta, Holland ja Hispaania.

ELi järgmise rahvusvahelise finantsraamistiku kontekstis on mitmete programmide eesmärk sĂĽvendada ja tugevdada Euroopa võimet arenenud digitaaltehnoloogiates – sealhulgas kĂĽberjulgeoleku infrastruktuuris, kvantandmetes ja arukates andmetes – kosmoses ja julgeolekus seotud andmete, teabe ja teenuste pakkumiseks ELis ning Liikmesriigid. Nende hulgas on programm Horizonte Europa, Euroopa digitaalne programm ja Euroopa kosmoseprogramm.

Deklaratsioon tugineb ELi kosmoseprogrammi ja Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) tehnoloogilistele edusammudele, et oluliselt suurendada Euroopa võimalusi optilise side ja küberturvalisuse valdkonnas. Selle üks eesmärk on kasutada satelliiditehnoloogiat teenuse Quantum Key Distribution (tehnoloogia, mis kasutab krüptograafiliste ülesannete täitmiseks kvantmehaanika põhimõtteid) levitamiseks, mida pole võimalik saavutada ainult maapealsete lahenduste abil.