Täna esitletakse platvormi, mis hõlbustab politseiametnike vahelist teabevahetust

Kriminaalteabe vahetamise platvorm (PIIC), mille vabariigi peaprokurör esitles täna, on teenus, mis hõlbustab politsei ja riigiministeeriumi vahelist uurimistööd ja teabe jagamist.

PIIC hõlbustab juurdepääsu registrite ja notarite hallatavatele andmebaasidele, isikukoodide, autoregistrite, maaregistreerimise, juriidiliste isikute ja karistusregistrikeskuse toimikutele ning tarbijate registreerimisele, näiteks ülehomme, mis edendab uudiseid.

Platvorm võib hõlbustada ka juurdepääsu konfidentsiaalsetele andmetele, kuid sellistel juhtudel on vaja kriminaalpolitsei asutusele esitada taotlus koos teabega protsessi kohta, näidates ära “faktilised põhjused”, et õigustada taotlust ja selle kavandatud eesmärki, 2009, kuid pole veel põhja jõudnud.

PIIC eesmärk on hõlbustada teabevahetust justiitspolitsei, avaliku julgeolekupolitsei, vabariikliku rahvuskaardi, välis- ja piiriteenistuste ning merepolitsei vahel teiste asutuste vahel. Seaduse algne valem on aga läbi teinud mitmeid muudatusi.

Ăśks muutusi osutava diplomi analĂĽĂĽs on riikliku andmekaitsekomisjoni analĂĽĂĽs, ĂĽtles Lusa.

Tuletatakse meelde, et valitsuse (PS) ettepaneku esitamise ajal kritiseeris see opositsiooni poolt tugevat kriitikat seoses platvormi turvalisuse ja haldusega, mis pidi toimuma siseministeeriumilt.

“MAI okupeerib kriminaal- ja õigusemõistmise ruumi”, hoiatas PJ kriminaaluurimisliidu ĂĽhingu esindaja Carlos Anjos oma avalduses Diário de NotĂ­ciasele. CDS kahtleb ka platvormi turbegarantiides ja volitamata juurdepääsu eest kaitsmises. Seadus nägi ette selle rolli täitmise CNPD-l, mida partei rõhutas, et tal pole mingeid võimalusi oma ĂĽlesannete täitmiseks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi