Täna kaebavad artistid Apple’is sobimatute ettevõtte tasude ĂĽle
DODATKI

Täna kaebavad artistid Apple’is sobimatute ettevõtte tasude ĂĽle

SEE Täna Apple’is on ĂĽks vingemaid uusi funktsioone, mida Apple tutvustas Angela Ahrendtsi ajal oma kauplustes: seansid erinevate valdkondade professionaalide ja kunstnikega (võitsid hiljuti poedušši), toote rikastamine ja kasutamine ja Apple’i teenuseid kasulikul ja loomulikul viisil. Kuid selle koostöö ja õppimise aura all võib peituda ebameeldiv tõde.

Veebisait KQED eile avaldas aruanne mitme sessiooni juhtinud kunstniku kuulamise kohta Täna Apple’isja nad olid täiesti rahulolematud: selle asemel, et maksta spetsialistidele sularahas, nagu igas ärisuhtes, kinkis Apple neile lihtsalt mõned tooted poest ise ja pidas kontot suletuks.

Ăśks jagatud lugu oli California näitekirjanikust Ayodele Nzingast, kes pidas musta ajaloo kuu pidustustel Oaklandi linnas mitu programmiseanssi. Näituse ajal jõudis sinna rida kunstnikke, kes võitlesid endiselt kiiresti kasvaval California kultuurimaastikul, kuid ĂĽkski neist ei saanud “reaalset” makse – vastutasuks andis Apple neile lihtsalt korralduse valida Apple Watch Series 3, paari AirPodide või muu vahel. Apple TV koju viimiseks.

Ăśksteist teist kunstnikku, tavaliselt alaesindatud kontekstist ja vähekindlustatud kogukondadest, rääkisid samuti aruandega ja teatasid Apple’i samast tavast, alati California kauplustes. Ei ole teada, kas võltsmakseid võeti vastu ka muudes kohtades.

See praktikanäitus tekitab olulisi arutelusid kunstnike ja nende käsitöö visiooni ĂĽle. Muidugi ei jätnud nad Apple’i tĂĽhjade kätega – ja võib-olla isegi mĂĽĂĽsid seadme, et see “päris rahaks muuta”. Alumine rida on see, et Apple’i hoiak tugevdab vana (ja vale) ideed, et “kosmose eest võitlevad” kunstnikud peaksid leppima halvasti tasustatud või “alternatiivse” teosega lihtsalt sellepärast, et kui ruumi oma kunstiteoste esitlemiseks kompenseeritakse piisavalt.

Mäletate, et kunstnikud on inimesed, kes peavad viibima ĂĽhes kohas ja sööma – ja ma kahtlen, kas nurgas asuvas supermarketis aktsepteeritakse AirPodide paari makseviisina.

Veelgi hullem – kunstnikud, kes osalesid Täna Apple’is nad ei saanud Apple’ilt peaaegu mingit kokkupuudet: vastupidi, neil endil oli vaja kasutada oma sotsiaalvõrgustikke nende sessioonide avaldamiseks, mida nad õpetama hakkasid, sest ettevõte ei kolinud seda tegema. Apple’i ainus tegu oli saata kunstnik a bänner, sisaldab mõnda teie reklaampilti, mis on valmis Instagrami postitamiseks.

Artistid, kes ilmuvad või osalevad Täna Apple’is kurtis, et avalikkuse osalus oli null, samuti nende kokkupuude tööga. Aruannet kuulnud muusiku agent ĂĽtles, et ĂĽkski tema klientidest ei naasnud Apple’i poodidesse ilmuma, kuna kogu tegevus koosnes ainult “mängimisest klientidele, kes olid seal oma iPhone’i vahetamiseks, mitte huvitatud publikule”.

Kui mäletate, tabas sarnast poleemikat Apple’i aasta alguses, kui ettevõte kuulutas välja esimese ametliku iPhone’iga tehtud fotokonkursi: esialgu polnud võitjatele mingeid makse ette nähtud – ainus hĂĽvitis oli nende fotode eksponeerimine. Apple’i ametlikes kanalites. Pärast tugevat negatiivset reaktsiooni sotsiaalvõrgustikes otsustas ettevõte siiski tagasi minna ja võitjatele maksta.

Loodame, et selle aruandega juhtub sama ka päritolu artistidega Täna Apple’is. Lõppude lõpuks ei tähenda see, et Tim Cookil ja tema jõukul oleks sularahast puudus.

9to5Mac kaudu