Täna on Internet nagu “kaubanduskeskus”. Kuid tulevikus võib see aidata õnne saavutada

Internet on tänapäeval inimolukorra osas läbi kukkunud ja on “sisuliselt kaubanduskeskus”. See on võtmekĂĽsimus, mille tuvastasid Bell Labsi ja ettevõtte president ning Nokia CTO Marcus Weldon istungjärgul, kus ta arutas veebi tippkohtumisel inimeksistentsi tulevikku.

Istungil, kus peamisteks ideedeks on lähedus, produktiivsus ja õnneotsimine, pole Nokia CTO selgelt rahul sellega, et Interneti eesmärke ei täideta. “Ehkki veeb peaks kasutajaid ĂĽksteisele lähemale tooma, näib tõde, et kaugeneme,” ĂĽtles ta.

Teisalt teeb Marcus Weldon selgeks veel ĂĽhe Interneti-probleemiga tekkinud probleemi: tootlikkuse puudumine. Nokia CTO andmetel on tootlikkuse tase langenud alates 1950. aastast, sest ostmiseks kasutati enamasti Internetti, kuigi see loodi muude kavatsustega.

Vale teadmine ja selle kasvav kasv on ka teine ​​probleem, mille tõstis esile Marcus Weldon, kes tegeleb ka “unustuskõvera” probleemiga. Sel juhul viidatakse muidugi ideele, et mis tahes seadmes on saadaval suur hulk teavet, teadmiste säilitamist.

Internet on korrumpeerunud süsteem, kuna umbes 40% veebiliiklusest on mitte-inimesed, alates võltsitud veebisaitidest, sotsiaalmeediast ja küpsistest. Ainus tõeline asi on reklaam.

“Ajutine segadus”. Interneti kaudu on võimalik õnne saavutada

Kuid Nokia CTO peab seda “segadust” ajutiseks ja võimaldab seda stsenaariumi muuta isikupärastatud ja turvalise nutisĂĽsteemi kaudu, mis aitab kasutajatel teadmisi säilitada. Selleks muutub Pilv veelgi olulisemaks.