Tänane edetabel: kuidas Apple, tähestik, Microsoft ja teised tööstuse hiiglased raha teenivad

Apple, Albhabet, Microsoft, Amazon ja Facebook. Viis tehnikahiiglast, kes toodavad rikkust väga erinevatel viisidel. Et teile idee anda, on nende 2016. aasta käive kokku 555 miljardit USA dollarit, mis teenib 94 miljardit USA dollarit kasumit (Apple esindab vastavalt 40% ja 49% näitajatest); Kui lisame nende turuväärtusele, jõuame uskumatult 2,9 triljonini dollarini!

Seda silmas pidades Visuaalne suurtähtede kasutamine diagrammi koostamine, mis näitab, kuidas kõigil neil ettevõtetel õnnestus koguda nii segaseid andmeid. Vaata seda:

Diagramm viie suurima tehnoloogiaettevõttega maailmas

Peaaegu kogu Facebooki ja Tähestiku tulu tuleb reklaamist (vastavalt 97% ja 88%); j Apple'i tuludest 63% on seotud iPhone'iga ning 21% iPadi ja Maci liinidega.

Amazonis teenib 90% tuludest digitaalsete toodete ja meediumite müük ning 9% tuleb Amazoni veebiteenuste arvelt; Lõpuks on Microsoft parima turustusvõimalusega ettevõte segada Atraktiivsed tulud: 28% Office'ist, 22% serveritest, 11% Xboxist, 9% Windowsist, 7% reklaamidest, 5% Surface-liinidest ja 18% muudest.

Apple'i, tähestiku ja Microsofti kasumimarginaalid on enam-vähem samad (20–21%); Kõige rohkem toodab Facebook 36% marginaaliga, teisalt aga on meil Amazon ainult 2% marginaaliga.

Kõige huvitavam on kahtlemata analüüsida neid ettevõtteid viie aasta pärast uuesti. Olen kindel, et nüüdsest muutuvad asjad, kuna näiteks Apple on rohkem panustanud teenustele, Microsoft on üha enam avatud oma riistvaraliinidele. See muidugi ei räägi Amazoni ja Facebooki tegevjuhtide segadusse ajavast projektist. Nimelt tulevikulubadus!