„Tänav tänavale, maja maja“: Anacom soovib teada, kellel pole DTT-teenuseid

Kõik portugallased ei naudi televiisorit ja elanikkonnal on raskusi maapealse digitaaltelevisiooni (DTT) juurde pääsemisega, mis on kõigi õigus. Septembris teatas Anacom, et soovib, et linnavolikogude, kihelkondade ja paigaldajate koostöös oleks olukord enne 5G-tehnoloogiale üleminekut täielikult lahendatud.

Sel teisipäeval toimunud XXII ACIST (Portugali äriliit) konverentsil kinnitas regulaatori president João Cadete de Matos oma kavatsust kohapeal mõista, mis DTT-ga juhtus. Sel eesmärgil tugineb see probleemide väliuuringute läbiviimisel erinevatele ühingutele, tänavalt tänavale, majast majja, ütleb Jornal de Negócios.

Missioonile pĂĽhendunud ĂĽhendused on ACIST ise, ANAFRE (kihelkondlik liit) ja ANMP (linnaliit), et uurida ja diagnoosida, mis DTT-teenustes ebaõnnestub. Alles pärast seda otsustatakse, kuidas lahendada nende perede probleem, kellel pole veel televisiooni juurdepääsu. Reguleerija ĂĽtles, et 2020. aasta juuniks pidid nad vabastama DTT sageduse ja see oli “riigis lahendamata probleem”.

Lõpuks tõi Anacomi president ACISTis peetud kõnes välja sideoperaatorite vajaduse jagada oma mobiilsidevõrke, rõhutades vajadust “ehitada” riiklik rändlus, seni ilma ĂĽksikute ettevõtete toeta, välja arvatud eriolukordades, ĂĽtles JN.